НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Агов, де той 4G?

Зміст

В Україні запустили мобільний інтернет четвертого покоління, однак “спіймати” його вдається не всім

Із 30 березня два українські мобільні оператори повідомили про запуск 4G. При цьому один із них оголосив, що новий сервіс діє в усіх обласних центрах країни, крім Донецька та Луганська, а інший повідомив про те, що 4G доступний лише в 20 обласних центрах.

Агов, де той 4G?

Уже після перших днів дії у країні зв'язку 4G соцмережі вибухнули коментарями про те, що навіть у Києві він доступний не у всіх районах міста. Чому?

— Оператори запустили базові станції, які використовують частоти у діапазоні 2600 МГц, — розповідає Роман Химич, експерт ринку телекомунікацій. — Він має найменшу площу покриття однією базовою станцією. Тому в тих містах, де запущено 4G, йдеться лише про окремі зони дії. Суцільного покриття зв'язком 4G у зазначених містах немає.

Доки з 1 липня не почнуть вмикати і запускати мережі, що використовують діапазон 1800 МГц, не бачу підстав говорити про щось особливе. Тобто навіть ті користувачі, чий телефон підтримує 4G, зможуть скористатися перевагами нового зв'язку лише поблизу вишок.

Як поширюватиметься 4G далі?

— Оператори будуть збільшувати кількість базових станцій. Зокрема, мають запустити по 500 нових базових станцій. Але робитимуть це лише в місцях з найбільшим споживанням мобільного інтернеттрафіку.

У селах 4G не з'явиться?

— Хіба, якщо село потрапляє у зону покриття станції, розташованої, скажімо, на краю міста. Більшість сіл не матиме такого зв'язку.

Які переваги матимуть користувачі 4G?

— На їхніх гаджетах буде дещо вища швидкість завантаження й передачі даних (до гігабіта за секунду). Зменшаться технологічні затримки, наприклад, під час відкриття інтернетсторінок. У мережах четвертого покоління менший так званий пінг — затримка з передачею сигналу, що є важливим у багатьох сервісах.

Однак варто зауважити, що наразі швидкість 4G у містах дуже відрізняється.

Як багато смартфонів підтримує 4G?

— На сьогодні — близько 20%.

Світлана ОЛІЙНИК, фото Reuters

„Експрес” № 14 (9735) 5 — 12 квітня 2018 року

Зміст