НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Приховане та неприховане багатство

Зміст

Частина топ-посадовців декларує фантастичні статки, а дехто намагається підтримати імідж бідняка. Огляд декларацій

Днями завершився термін подання декларацій про доходи. Відповідно, суспільство має змогу ознайомитися з даними про статки керівників держави та чиновників. Ось який був їхній матеріальний стан у 2017 році.

Петро Порошенко заявив про 16 мільйонів гривень прибутку та понад 21 мільйон видатків. Скажімо, майже 4 мільйони гривень він виклав за освіту дітей. Вписав у декларацію глава держави й скандальний відпочинок на Мальдівах. Але, згідно з документом, коштував він уп'ятеро менше, аніж підраховували експерти, — 2,7 мільйона гривень. Що цікаво, глава держави позичив понад 1 мільйон гривень та 3,4 мільйона доларів.

Здається, у прем'єрміністра Володимира Гройсмана справи набагато кращі, ніж у Петра Олексійовича. Загальна сума нарахованого доходу прем'єра становить понад 17 мільйонів гривень. Левову частку доходу керівник Кабміну отримав від надання нерухомого майна в оренду — 5,1 мільйона гривень, відчуження нерухомого майна (земельної ділянки) — 8,7 мільйона гривень та від розміщення коштів на банківських рахунках — 2,7 мільйона гривень.

А серед міністрів найбільший дохід торік був у міністра юстиції Павла Петренка — 4,3 мільйона гривень. В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун разом із чоловіком має в американських кредитних спілках 3,6 мільйона доларів і ще 555663 доларів — на власному пенсійному рахунку в США.

Доволі цікаво ознайомлюватися з декларацією лідера Радикальної партії, народного депутата Олега Ляшка, який всіляко створює собі імідж захисника збідованого народу. Отож минулого року він отримав 20,6 мільйона гривень доходів. Левова частка суми — 15911000 гривень — дохід від продажу нерухомого майна громадянину Риженкову Олександрові Миколайовичу (можливо, колишньому народному депутатові). Ще 1871000 гривень Ляшко заробив від надання майна в оренду — також Риженкову. Крім того, лідер радикалів отримав 1669467 гривень процентів в “Ощадбанку”, 108439 гривень процентів у банку “Аркада” та 571045 гривень виграшу в лотерею, та в яку саме — досі не відомо. У розділі “грошові активи” Олег Валерійович вказав 4445067 гривень та 713444 долари на рахунках в “Ощадбанку”, а у “Приватбанку” він зберігає 484 тисячі доларів, 70 тисяч євро. На кишенькові видатки, готівкою, має 839 тисяч гривень.

А от колишня шефиня Ляшка, голова політичної партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко досі не готова відмовитися від іміджу бідної церковної миші. Вона не вказала у власності жодної нерухомості. Натомість написала, що орендує в Козині під Києвом будинок своєї сестри та користується чотирма суміжними ділянками. При цьому дві земельні ділянки належать двоюрідній сестрі Тимошенко Шараповій Тетяні Валеріївні. Ще двома ділянками, які “межують з об'єктом оренди”, володіє тітка Юлії Володимирівни, Ульяхіна Антоніна Миколаївна. Чоловік лідерки “Батьківщини” Олександр задекларував дохід від підприємництва майже 3,4 мільйона гривень.

Голова фракції “Опозиційного блоку” Юрій Бойко, згідно з декларацією, має лише дві квартири в Луганській області. На його дружину зареєстрована квартира на 220 кв. м у Росії та 257 кв. м у Києві. Також вона володіє десятьма земельними ділянками в Київській області. Віра Бойко є кінцевим бенефіціаром ТОВ “Столична нерухомість” і має акції Луганського електроапаратного заводу.

На утриманні в дружини і керівник фракції “Народного фронту” Максим Бурбак. Адже дохід його дружини за 2017й — понад мільйон гривень від відчуження рухомого майна та відсотків від вкладів у банках. Крім того, Бурбак задекларував гроші дружини в розмірі 28 тисяч доларів, 19 тисяч євро та 4,1 мільйона гривень. Дружина керівника фракції має право власності на п'ять об'єктів комерційної нерухомості в Чернівецькій області, володіє земельною ділянкою площею 2,474 тис. кв. м, житловим будинком (82,6 кв. м) і двома квартирами (106,1 кв. м і 54,7 кв. м).

А керівник парламентської фракції “Блоку Петра Порошенка” Артур Герасимов зберігає готівкою 2,78 мільйона гривень, 83 тисячі доларів та 22 тисячі євро. Цікаво, що, згідно з декларацією, Герасимов витратив 375 тисяч гривень як плату за навчання.

Підсумовуючи, варто зауважити: шкода, що закон не зобов'язує вказувати в декларації походження усіх цих мільйонів, дорогих автівок та сотень “квадратів” нерухомості. Така інформація могла б бути набагато цікавішою, ніж перелік нажитого майна.

Ірина КОВАЛЕНКО

„Експрес” № 14 (9735) 5 — 12 квітня 2018 року

Зміст