НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

І знову слід Коломойського

Зміст

НАБУ ініціювало розгляд справи про причетність “Укрнафти” до незаконного заволодіння нафтою на суму 7,7 мільярда гривень

Київський апеляційний господарський суд частково задовольнив позов НАБУ до “Укрнафти” та компанії “Котлас”. Зокрема, визнав недійсними 60 угод купівлі­продажу нафтопродуктів, підтвердивши незаконне привласнення компаніями “Укрнафта” та “Котлас” майже 3 мільярдів гривень.

Загалом НАБУ встановлює факти можливого зловживання службовим становищем посадовців “Укрнафти” та низки комерційних компаній, що намагалися привласнити сиру нафту на загальну суму понад 7,7 мільярда гривень

Як це відбувалося? У Бюро розповіли, що в 2015 році певні особи від імені “Укрнафти” уклали угоди з ТОВ “Котлас”, яке пов'язують із групою “Приват” Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Відповідно до угод, товариство мало постачати нафтопродукти “Укрнаф­ті”, а вона — платити за них. Детективи НАБУ з'ясували, що “Котлас” не здійснив постачання у зазначених обсягах, хоча гроші від “Укрнафти” отримав. Ще один важливий момент — угоди підписали представники “Укрнафти”, які не мали на це повноважень.

Ми звернулися за детальним роз'ясненням до Київського апеляційного господарського суду. На запит “Експресу” повідомили, що, як встановлено в рішеннях судів першої та апеляційної інстанцій, між ПАТ “Укрнафта” (як покупця) та ТОВ “Котлас” (як продавця) у період з 1 по 15 липня 2015 укладено 71 договір купівлі-продажу нафтопродуктів на загальну суму 3 мільярди 485 мільйонів 138 тисяч 812,08 гривні. Сума кожного окремого договору — до 50 мільйонів гривень.

За даними НАБУ, договори були укладені з порушенням порядку, що суперечить положенням Закону “Про акціонерні товариства”. Такі договори є взаємопов'язаними і підлягають оцінці як один значний правочин, укладання якого вимагає наявності рішення наглядової ради ПАТ “Укрнаф­та”.

Рішенням Господарського суду міста Києва від 15 листопада 2017 року в задоволенні позовних вимог НАБУ в цій справі відмовили. Там звернули увагу, що, відповідно до рішення Спостережної ради ВАТ “Укрнафта”, Правління могло самостійно приймати рішення щодо укладення договорів купівлі-продажу (поставки) нафтопродуктів для забезпечення безперебійної роботи АЗС — за умови, що кожний із них укладають на суму, що не перевищує 50 мільйонів гривень.

Тоді НАБУ звернулося до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просило скасувати це рішення та прийняти нове — про задоволення позову в повному обсязі.

Суд проаналізував зміст кожного спірного договору й дійшов висновку, що, укладаючи 60 договорів, сторони справді передбачали ухилення від розгляду Наглядової ради, якщо вартість майна (робіт, послуг) перевищує 50 мільйонів гривень.

Щодо решти 11 договорів, то Апеляційний господарський суд встановив, що вони затверджені правлінням, а отже, укладені відповідно до статуту та вимог чинного законодавства.

Світлана ОЛІЙНИК

„Експрес” № 14 (9735) 5 — 12 квітня 2018 року

Зміст