НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Гей, чому знову зникло світло?

Зміст

Порядок отримання компенсації від обленерго за неякісні послуги з електропостачання. Відповідаємо на 5 найпопулярніших запитань

Уперше в Україні споживачам стали платити відшкодування за недотримання стандартів якості електропостачання. За повідомленням прес-служби Нацкомісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, у 2017 році вісім компаній надали компенсації 913 споживачам на загальну суму 116 тисяч 950 гривень.

Гей, чому знову зникло світло?

Однак у 2017 році електрику, гарантовану стандартами, недоотримали майже 120 тисяч споживачів. Тому в 2018 році при здійсненні перевірок НКРЕКП особливу увагу приділятиме виконанню компаніями вимог щодо виплати компенсацій. Пояснюємо, хто має на неї право

1. За які саме неякісні послуги можна отримати компенсацію від обленерго?

Постановою НКРЕКП від 18.10.2016 №1841 затверджено Порядок забезпечення стандартів якості надання послуг з електропостачання. Цей документ визначає загальні та гарантовані стандарти якості надання послуг, встановлює порядок компенсації споживачам за недотримання компанією гарантованих стандартів якості надання послуг.

Згідно з ними, споживач отримує компенсацію, зокрема, у випадку недотримання компанією встановлених гарантованим стандартом строків надання послуг та виконання робіт щодо видачі технічних умов на приєднання, підключення, відновлення електропостачання, перевірки лічильника, надання відповіді на письмові звернення.

2. Який розмір компенсації?

З 1 січня цього року розмір компенсацій становить від 100 до 400 гривень залежно від типу послуги. Наприклад, відновлення електропостачання споживачеві після усунення порушень і оплати споживачем заборгованості, витрат на повторне підключення та збитків, завданих енергопостачальнику, повинно бути забезпечене в містах у строк 3 робочі дні, у сільській місцевості — 5 робочих днів. За порушення строку виконання послуги споживач має право на компенсацію розміром 200 гривень.

3. Куди звертатися споживачам?

Компенсація повинна надаватися автоматично (без додаткового звернення споживача) шляхом зменшення рахунку споживача на оплату електроенергії на наступний місяць. Компанія сама повинна визначити споживачів, яким має надати компенсацію, і повідомити їх про це. У разі невиплати компенсації у встановлені строки споживач має право сам звернутися до компанії з відповідною заявою. Тоді розмір компенсації подвоюється.

4. У яких випадках компенсація не надається?

За форсмажорних обставин, а також через дії споживача, що призвели до затримки у наданні послуги, дій споживача або інших осіб, що призвели до аварійної перерви в електропостачанні.

5. Якщо компанія необгрунтовано відмовляє споживачеві в наданні компенсації або не реагує на його звернення, що робити?

У такому випадку споживач може звернутись до Нацкомісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, або її територіальних органів. У разі підтвердження фактів порушень компанію зобов'яжуть надати компенсацію у подвійному розмірі.

Богдан КУФРИК, фото Ярослава СТАНЧАКА

„Експрес” № 13 (9729) 29 березня — 5 квітня 2018 року

Зміст