НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Вашу ID-картку, будь ласка

Зміст

В Україні закінчується ера паперових паспортів

Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови №302 від 25 березня 2015 року про бланки паспортів, заборонивши використовувати паперові бланки у формі книжки. Тож громадянам України відтепер видаватимуть лише паспорти у формі ID-картки (посвідчення особи).

Докладніше про це говоримо із Сергієм Гуньком, речником Державної міграційної служби України.

Чи означає рішення Кабміну, що тепер усім варто поміняти паперові паспорти громадянина України на посвідчення особи у формі ID-картки?

— Ні. Законодавство України не визначає кінцевої дати чинності паспорта громадянина України зразка 1994 року. Тому при досягненні 25 чи 45 років особою, яка має паспорт зразка 1994 року і якій потрібно зробити для документа нову фотографію, можна вибирати — вклеїти фото чи виготовити ID-картку.

Хоча оформлення ID- картки доречне з міркувань безпеки та захисту своїх даних. Адже паспорт-книжечка в умовах сучасних технологій майже не захищений від підробки.

Але при втраті паспорта чи зміні прізвища видадуть тільки ID-картку?

— Так. ID-картка відтепер видається у всіх випадках, коли необхідна заміна паспорта, — через втрату, крадіжку, псування, зміну прізвища або інших даних особи власника документа.

Скільки коштує виготовлення ID-картки?

— Загальна вартість адміністративного збору становить 279 гривень. Крім того, треба сплатити державне мито. Варто зазначити, що особи, які вперше, у 14 років, отримують паспорт громадянина України, за нього не платять.

До речі, органи місцевого самоврядування можуть звільняти окремі категорії осіб від оплати вартості адмінпослуги, а від сплати держмита (це 34 грн) звільняються громадяни певних пільгових категорій, скажімо, інваліди I та II груп.

За який час виготовлять сучасний документ?

— Термін розгляду заявки на отримання картки становить не більше ніж 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його отримання і не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його термінового отримання. Правда, терміновість вартує 366 гривень.

Який термін дії ID-картки?

— Особам віком від 14 до 18 років паспорт громадянина України у формі картки видається зі строком дії 4 роки. А от особам, яким виповнилося 18 років, картка видається зі строком дії 10 років. Кожні десять років її треба поновлювати.

Богдан КУФРИК

„Експрес” № 13 (9729) 29 березня — 5 квітня 2018 року

Зміст