НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Залишиться тільки один

Зміст

Які мотиви Порошенка в боротьбі з олігархами?

Департамент у сфері економіки Генпрокуратури, за оперативного супроводження Нацполіції, узявся розслідувати кримінальне провадження за фактами ухилення від сплати податків підконтрольних українському олігархові Дмитрові Фірташу підприємств, серед яких і черкаський “Азот”.

Про це повідомив генпрокурор Юрій Луценко. В офісах уже розпочали обшуки. Орієнтовна сума ухилення від сплати податків — понад 500 мільйонів гривень. Аби стягнути ці кошти, планується накладення арешту на майно підприємства.

Тим часом сам олігарх перебуває в Австрії, де за допомогою адвокатів відбивається від екстрадиції до США. Нагадаємо, Фірташа підозрюють у даванні хабара — 18 мільйонів доларів — індійським чиновникам для отримання дозволів на розробку родовищ титану в Індії. За цими обвинуваченнями на території США йому загрожують до 50 років позбавлення волі та конфіскація всього майна.

Чому Порошенко взявся за олігарха, який, за чутками, посприяв його обранню на президентську посаду? — питаємо у політологів Віктора Тарана та Андрія Золотарьова.

В. Таран:

— Порошенко хоче переобратися на наступний термін. Тому намагається виконати ключові вимоги Майдану — боротьба з олігархією, Росією та російським бізнесом в українській політиці.

А. Золотарьов:

— У Президента на найближчий передвиборний рік є два завдання. Перше — не лише продемонструвати тиск на олігархів, а й знайти гроші до державного бюджету. Адже для передвиборної соціальної корупції, зокрема задобрювального підвищення зарплат та пенсій, коштів потрібно чимало. Найефективніше тут “по трусити” олігархів.

Друге завдання, яке собі ставить Порошенко, — остаточне приборкання олігархічного кооперативу, а Фірташ ще доволі впливова фігура в українській політиці. В “Опозиційному блоці” досі значна частина людей на нього орієнтуються, є у нього “свої” й серед депутатів місцевих рад.

Думаю, Фірташ уже жалкує, що змінив ставку з Кличка на Порошенка у процесі так званих березневих угод 2014 року.

Чим у перспективі може закінчитися це розслідування проти Фірташа, якщо він сам у Австрії?

В. Таран:

— Але його активи в Україні: черкаський “Азот”, телеканал “Інтер”, чимало обленерго...

А. Золотарьов:

— Петро Олексійович намагається залишитися єдиним олігархом та забрати максимум собі. Але ця стратегія може призвести до катастрофічних для нього наслідків.

Ірина КОВАЛЕНКО

„Експрес” № 13 (9729) 29 березня — 5 квітня 2018 року

Зміст