НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Без заяви. Але раз на рік

Зміст

З 1 квітня деяким пенсіонерам автоматично перерахують виплати

Відтепер щороку у квітні такий перерахунок проводитимуть автоматично. Адже вступає в дію відповідна норма закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” від 3 жовтня 2017 року.

— Досі пенсіонери, які далі працювали та набули не менш як 24 місяці страхового стажу, кожні два роки зверталися до управлінь Пенсійного фонду України із заявою для проведення відповідного перерахунку пенсії, — розповідає Руслана Іванкова, заступниця начальника Головного управління ПФУ області. — Перерахунок проводився із зарплати або доходу, з якого обчислена пенсія, за періоди страхового стажу до 1 липня 2000 року та за весь період після цієї дати, за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, із застосуванням показника середньої зарплати (доходу), який враховувався під час призначення чи попереднього перерахунку пенсії.

Що зміниться з квітня?

— Починаючи з 1 квітня, щороку органи Пенсійного фонду проводитимуть автоматично (без додаткового звернення) зазначений перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, у якому здійснюється перерахунок, набули права на проведення перерахунку, тобто мають не менш як 24 місяці страхового стажу. Зазначений перерахунок проводитиметься на найбільш вигідних для пенсіонера умовах. Наприклад, якщо в людини в останні два роки була висока зарплата, то при перерахунку врахують не тільки стаж, але й зарплату.

А якщо працюючий пенсіонер набуде 24 місяці страхового стажу, наприклад, у червні? Йому теж автоматично перерахують пенсію?

— Ні. Як і раніше, така особа має звернутися із особистою заявою до ПФУ у червні. Але навіть якщо вона цього не зробить, то 1 квітня 2019 року їй автоматично перерахують пенсію з урахуванням уже не 24 місяців страхового стажу, а 34 місяців. Автоматичний перерахунок відбуватиметься тільки раз на рік, 1 квітня.

Виплати тих пенсіонерів, яким зроблять перерахунок з квітня, зростуть автоматично?

— Так. У кожному випадку підвищення буде індивідуальне.

Коли такі пенсіонери отримають перераховані пенсії?

— У квітнітравні.

Кого не торкнеться перерахунок?

— Пенсіонерів, які отримують пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України “Про пенсійне забезпечення”, та які не досягли пенсійного віку.

Чи правда, що пенсійною реформою вводиться нове поняття — наднормативний стаж, коли додають 1% прожиткового мінімуму за кожен перепрацьований рік?

— Ця норма не нова, вона діє з 2004 року. Особі, яка має перепрацьований стаж, за кожен рік додається 1% встановленого розміру пенсії, але не менш як 1% прожиткового мінімуму. Якщо, скажімо, жінка має 37 років стажу, за сім років їй встановлять доплату за понаднормовий стаж. Навіть, якщо її пенсія буде 1200 гривень, доплата за стаж буде не меншою ніж 1% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (а він сьогодні становить 1452 гривні) за кожен перепрацьований рік.

Леся ЯСИНЧУК

„Експрес” № 13 (9729) 29 березня — 5 квітня 2018 року

Зміст