НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Сумнівні Герої України

Зміст

Вищою відзнакою нагороджено чимало одіозних осіб, серед яких — скандальні екс-регіонали та навіть “поети Новоросії”

Нині суспільство активно обговорює можливість позбавлення нардепки Надії Савченко звання Герой України.

Нагадаємо, що це звання Петро Порошенко надав Савченко у березні 2015 року — за незламність волі, громадянську мужність і жертовне служіння українському народу.

— У Законі “Про державні нагороди України” зазначено, що таке звання надається громадянам за здійснення визначного геройського вчинку або визначного трудового досягнення, — пояснює політолог Володимир Бардачук. — Більш ніж 400 осіб у нашій державі отримали таке звання. Лише половина з них живі.

Чи всім Героям України високе звання надано заслужено?

— На жаль, ні. Наприклад, нинішній депутат від “Опоблоку” Юрій Бойко. Він відомий скандальною історією в часи свого урядування, пов'язаною із закупівлею газовидобувних морських платформ на сотні мільйонів доларів — значно дорожче від ринкових цін.

Має найвище звання і колишній керівник уряду Юхим Звягільський. Він власник шахти імені Засядька, на якій загинуло дуже багато людей. Чи екс-регіонал Сергій Тулуб, який постачав тітушок на Майдан і втік з України під час Революції Гідності. Героєм України є донецький поет Борис Білаш, якого часто друкують у збірках на кшталт “Поети Новоросії”, колишній мер Києва Олександр Омельченко, авто котрого двічі потрапляло в ДТП, у яких гинули люди....

Чи можливо таких одіозних фігур позбавити найвищої нагороди?

— Це можливо тільки якщо особу засуджено за тяжкий злочин. Тобто спершу має бути обвинувальний вирок, а потім — подання суду до Президента.

У ситуації із Савченко народні депутати мають намір звернутися з відповідною постановою до РНБО. Але і в цьому випадку остаточне рішення — за Президентом.

Ірина ЛОПУХ

„Експрес” № 13 (9729) 29 березня — 5 квітня 2018 року

Зміст