НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Обіцянка-цяцянка від Президента

Зміст

Петро Порошенко запевнив, що домовився про постачання скрапленого газу з Катару. Утім...

Днями очільник країни розповів про результат важливих переговорів у Катарі. За його словами, постачання природного скрапленого газу можливе через термінал у Польщі, а також за турецьким маршрутом через Босфор. Утім експерти розкритикували заяву Президента.

— На жаль, я не поділяю оптимізму Петра Порошенка, — коментує Михайло Гончар, президент Центру глобалістики “Стратегія XXI”. — Головна проблема в тому, що Туреччина не надає жодній країні дозволу на проходження Босфором танкерів-метановозів у Чорне море. Саме це стало на заваді Румунії у будівництві термінала для скрапленого газу, адже його неможливо провезти через Босфор. І нам Туреччина, попри стратегічне партнерство, не збирається давати такий дозвіл.

Це зрозуміло, адже турки дбають про збереження нафтового російського трафіку з Чорного моря на світовий ринок. Якщо дозволити рух Босфором метановозам — доведеться зупиняти рух нафтових танкерів. До переговорів за отримання дозволу підключалися навіть американські юридичні компанії, коли йшлося про транспортування в Україну скрапленого газу з США. Однак порозуміння не дійшли.

Крім того, в Україні досі немає LPG-термінала для прийому скрапленого газу.

Іншої можливості отримувати скраплений газ немає?

— Є. Можна скористатися польським терміналом — доставляти катарський скраплений газ до Польщі, а вже звідти в Україну.

Такий маршрут комерційно вигідний?

— Ні, доставлений через польський термінал скраплений газ буде надзвичайно дорогий. Адже його доведеться транспортувати до України майже через усю Польщу. Обійдеться він у більшу суму, аніж природний газ, котрий ми купуємо по реверсу в Європі. Тому не вважаю, що катарський скраплений газ є джерелом диверсифікації газопостачання в Україні.

Богдан КУФРИК

„Експрес” № 13 (9729) 29 березня — 5 квітня 2018 року

Зміст