НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Зброя. Виготовлено в Україні

Зміст

Ми почали виробляти власні артилерійські снаряди великого калібру. Однак боєприпасів нам таки ще бракує

Нещодавно державна акціонерна холдингова компанія “Артем” успішно провела вогневі випробування артилерійських боєприпасів калібру 152 міліметри — найбільш потрібних нашим Збройним силам. Уже налагоджено їх випуск.

— Цей снаряд підходить до всіх систем калібру 152 міліметри — від гарматної гаубиці Д-20 й аж до далекобійних артилерійських систем “Гіацинт” та “Мста”, — пояснює військовий експерт Олег Жданов. — Осколково-фугасний снаряд призначено для знищення живої сили, артилерії та вогневих засобів ворога, а також руйнування фортифікаційних споруд і об'єктів.

А яких боєприпасів сьогодні бракує Збройним силам України?

— Боєприпасів великого калібру достатньо, на заводі “Артем” уже налагоджено їх випуск, — каже військовий експерт Антон Міхненко. — Однак є проблема з патронами. Зокрема, торік підрозділам Нацгвардії не вистачало патронів до АК-74. Була проблема з патронами до штатної снайперської гвинтівки СВД. Треба збудувати свій патронний завод, щоб у час війни не залежати від зовнішніх поставок боєприпасів.

А де Україна їх купує?

— Боєприпаси до зброї радянського зразка переважно розпродують країни так званого Варшавського договору. Зокрема, декілька місяців тому Чехія зняла заборону на продаж зброї в Україну. Нові боєприпаси також продає Азербайджан. Ця країна за останні 20 років налагодила випуск усіх зразків боєприпасів до радянської зброї.

Богдан КУФРИК

„Експрес” № 12 (9723) 22 — 29 березня 2018 року

Зміст