НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Подяки в кишеню

Зміст

Скільки насправді коштують “безплатні” пологи в Україні

Уляна Супрун, виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я, стверджує, що пологи в Україні завжди будуть безплатними. Тим часом розміри так званих подяк за ці послуги зростають.

Подяки в кишеню

“Якщо хочете нормального ставлення до себе і бережете свої нерви, то заплатите лікарям. Не маєте грошей? Знайдете!” — починає свою розповідь 27-річна Мирослава. Жінка двічі народжувала в різних пологових будинках, але ставлення медперсоналу в них було однаковим. “Якщо жінка, у якої почалися перейми, приїжджає до пологового відділення й каже, що не домовлялася з жодним із лікарів, її одразу ж сприймають як неплатоспроможну, — зауважує Мирослава. — А до жінок, яких привозять родичі або швидка допомога, ставлення, м'яко кажучи, непривітне. Це я відчула на собі сповна: акушерка навіть не цікавилася моїм станом, медсестри були вкрай байдужі, а санітарка якось кинула мені: “Така розумна? То вставай і сама за собою прибирай!”

Чоловік розповідав, що дитяткові ще не перерізали пуповини, а лікар вже питав, коли ми зможемо заплатити. Як виявилося, наступного дня в нього починалася відпустка...”

“Хоч тоді народився наш синочок, мені досі неприємно згадувати той день. До шпиталю мене привезла “швидка”. Поки чоловік віз гроші, мене тримали у приймальному покої. Досі пам'ятаю, як холодно там було, — скаржиться 24-річна Вікторія. — Лікареві ми дали 5000 гривень, та він сказав, що того мало. Дали ще дві тисячі — скривився, але більше не вимагав”.

Схожа історія і в 22-річної Мар'яни. До неї підійшов лікар через п'ять хвилин після пологів і оцінив свою роботу сумою 300 доларів. “А за півгодини попросив “розрахуватися з дівчатами”. “Роботу медперсоналу він оцінив ще 150 доларами”, — розповідає Мар'яна.

А ось 27-річна Ірина всім задоволена. Каже, що пологи коштували їй набагато дешевше, ніж подружкам. “Лікареві дала 2500 гривень, акушерці — 500, санітарці — 50, педіатрові — 200, мамологові — 50 і санітаркам — по 20 гривень. А ще збирали на фонд лікарні та відділення по 30 гривень. Все!”

А от історії жінок, які відмовилися “дякувати” медперсоналу, шокують. 25-річну Ксенію не хотіли приймати, хоч жінка мало не зомліла в коридорі. 30-річна Марина скаржилася на біль, але лікар не приходив два дні. 34-річній Ларисі медсестра не допомогла дійти від вбиральні до палати, коли жінці стало зле. 26-річній Олександрі, коли виписувалася, казали, що не видадуть документів на дитину, доки не заплатить медперсоналу...

І хоч в Україні є жінки, які народжують, не платячи, варто в. о. міністра охорони здоров'я пані Супрун визнати, що їх поки що дуже і дуже мало. Як і лікарів, які відмовляються від “подяки”, та медперсоналу, що привітний навіть до тих, хто віддячує їм тільки добрим словом.

Ірина БАТЮК, фото з архіву

„Експрес” № 12 (9723) 22 — 29 березня 2018 року

Зміст