НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Медкомісія раз і назавжди

Зміст

Верховна Рада спростила встановлення групи інвалідності деяким учасникам АТО: подробиці

Верховна Рада України 13 березня внесла зміни до Закону “Про реабілітацію інвалідів”, які стосуються встановлення групи інвалідності саме учасникам АТО.

Медкомісія раз і назавжди

— Ці зміни передбачають встановлення групи інвалідності без зазначення строку повторного огляду, тобто безстроково, для певної категорії осіб, — коментує нововведення юрист Олексій Кривонос. — Йдеться про осіб, у яких внаслідок поранення, контузії, каліцтва, хвороб, отриманих під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення або ж під час перебування безпосередньо в районах антитерористичної операції в період її проведення, ампутовані верхні та/або нижні кінцівки, що призвело до інвалідності.

А як було досі?

— Досі людям, котрі втратили кінцівки під час АТО, щороку потрібно було для підтвердження групи інвалідності проходити медкомісію. Прийнятий закон передбачає, що група інвалідності для особи, в якої ампутовано кінцівки, встановлюється безстроково. Тобто таким людям вже не доведеться щорічно проходити медкомісію для підтверження інвалідності. Крім того, інвалідність встановлюється на ступінь вище.

Як це розуміти?

— Варто зазначити, що встановлення для військових інвалідності на вищу групу, дуже важливе. Адже отримувати безплатне лікування у державному військовому шпиталі досі могли лише особи з інвалідністю І та ІІ груп. Учасники АТО, які мали ІІІ групу інвалідності, не були забезпечені безплатним лікуванням.

Коли набудуть чинності ці зміни до закону?

— Зміни до закону набирають чинності через місяць з дня опублікування. Крім того, Кабмін у місячний строк із дня опублікування повинен прийняти нормативно-правові акти, необхідні для їх реалізації.

Богдан КУФРИК, фото Reuters

„Експрес” № 12 (9723) 22 — 29 березня 2018 року

Зміст