НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

До лікаря — і з талоном, і без

Зміст

МОЗ скасувало деякі застарілі форми первинної облікової документації. Що це означає для пацієнтів?

Нещодавно Міністерство охорони здоров'я заявило, що відійшло від радянщини й полегшило роботу лікарям. Згідно з наказом №157, відтепер їм не треба заповнювати аж сім обов'язкових досі форм. Серед них — талон на прийом до лікаря, медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів), Книга запису викликів лікарів додому та медична картка студента.

До лікаря — і з талоном, і без

"Скасування талонів? А як же тепер до лікаря на прийом потрапити? Чи реєструвати виклик додому?”— запитують люди.

Чи вплинуть ці зміни на обслуговування пацієнтів поліклінік? Про це розповідають Любомира Луцевич, завідувачка поліклінічного відділення 1-ї міської клінічної лікарні, та Зоряна Черненко, експертка Центру підтримки політико-правових реформ.

Наказом скасовано одразу декілька форм талонів, серед яких і талон на прийом до лікаря. Як тепер пацієнт може потрапити на прийом?

Л. Луцевич:

— У поліклініках діє електронна реєстрація. Після того як пацієнт зареєструвався, у реєстратурі йому можуть видати талончик, у якому буде вказано день, годину прийому. Та пацієнт може й не брати цей талон. Якщо не зареєструвалися електронно, слід звертатися одразу в реєстратуру. І там вас скерують до лікаря, відповідно, на місці видадуть талон.

Форми талонів, про які йдеться у наказі, — це внутрішня лікарняна документація, яку віддавали у статистичний відділ, де вона й зберігалася. Тепер лікарі не зобов'язані заповнювати талони для статистів. Уся інформація про пацієнта міститься в амбулаторній карті.

Повідомлено, що скасовується Книга запису викликів лікарів додому. Як це розуміти? Тепер лікаря додому не можна викликати?

— Книгу запису викликів лікарів додому скасують остаточно, коли між пацієнтом і лікарем буде укладено угоду. Тоді пацієнт зателефонує до свого сімейного лікаря, і вони разом вирішать, чи пацієнт має прийти на прийом сам, чи лікар прийде до нього додому. Наразі це ще не працює. Тому журнал реєстрації викликів залишається.

Гаразд, а медичні картки, у яких зберігається вся інформація про здоров'я дитини чи студента, чому скасовують?

— Медкартка пацієнта (де містяться всі дані про стан його здоров'я, щеплення, медогляди, аналізи, діагнози) зберігається й надалі в реєстратурі. А от медичну картку дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів) скасували, бо в ній лише дублювалися дані із медкартки дитини, коли вона йшла в садочок чи школу. Тепер цього не робитимуть.

З. Черненко:

— Що ж до скасування медичної картки студентів — це теж логічно. Адже студенти — повнолітні особи, які повинні звертатися до лікаря первинної допомоги, тому студентські поліклініки поступово переводять у статус ”звичайних”, тобто міських комунальних.

Юлія ГОЛОДРИГА, фото з архіву

„Експрес” № 12 (9723) 22 — 29 березня 2018 року

Зміст