НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Дружба Ляшка та Ахметова

Зміст

Підозри, що донецький олігарх фінансує Радикальну партію, є небезпідставними

Лідер радикалів Олег Ляшко співпрацює з Ринатом Ахметовим — тепер це не просто припущення. Сумніви розвіялися після того, як виконком Радикальної партії очолила людина, пов'язана з Ахметовим, а саме — Юрій Зінченко, ексдиректор одного з маріупольських підприємств, яке входить до групи компаній “Метінвест”, що належать олігархові.

Дружба Ляшка та Ахметова

Сам Ляшко пояснив призначення Зінченка на керівну посаду в партії потребою залучати до влади більше представників Східної України. Що ж до контактів з Ахметовим відрізав: “Немає такої людини, яка може мною керувати”. В експертних колах, однак, переконані: радикали тепер будуть ручною партією олігарха.

Подробиці — у розмові з директором соціологічної служби “Український барометр” Віктором Небоженком та блогером родом з Донецька Денисом Казанським.

Що, крім призначення Юрія Зінченка на посаду голови виконкому Радикальної партії, свідчить про співпрацю Ляшка та Ахметова?

Д. Казанський:

— Підтвердженням співпраці Ляшка та Ахметова є не лише те, що Зінченко фактично очолив Радикальну партію, а й постійні візити Олега Валерійовича на підприємства, які належать олігархові. До слова, тойтаки Зінченко рік тому просто в цеху Маріупольського меткомбінату імені Ілліча нагороджував Ляшка званням “почесного іллічівця”.

Водночас бачимо, що радикали постійно лобіюють питання, в яких зацікавлений Ахметов: і щодо збереження підвищених мит на експорт брухту (щоб більше брухту залишалося всередині країни), і щодо зниження тарифів на залізничні перевезення для металургійних підприємств. Тобто представники Радикальної партії не дуже й приховують співпрацю з Ахметовим. Зрештою, багато хто, мабуть, бачив світлину, на якій соратник Ляшка Андрій Лозовий тепло зустрічає екс-регіоналку Тетяну Бахтєєву, котра є людиною Ахметова (кажуть, це фото зроблено перед бенкетом з нагоди дня народження народного депутата від РПЛ Ігоря Мосійчука. — Авт.).

Виборців Ляшка, як я розумію, це не бентежить. Люди підтримують його за епатаж, показові скандали, яскраву риторику і не згадують про його репутацію та те, як він нажив статки. Як кажуть, бруд до нього не липне. Попри сумнівні ініціативи та дії Радикальної партії, вона має ядерний електорат, який її постійно підтримує.

Навіщо Ахметову партія Ляшка? І які мотиви спонукають головного радикала дружити з олігархом?

Д. Казанський:

— Ахметов, як і кожен великий бізнесмен, старається розкладати яйця у різні кошики. Він має свій пакет “акцій” в “Опозиційному блоці”, вкладає і в інші проекти. Ляшка підтримує тому, що це принципово інша електоральна ніша. “Опоблок” же ніколи не прихилить до себе виборців Центральної чи Західної України. А Ляшко якраз маскується під урапатріотичний проект, носить вишиванку, розмахує вилами і так далі.

Мотиви людини, яка кричить про те, що проти олігархів, проти підвищення тарифів, за народ, а потім продається олігархові, котрий отримує надприбутки через абсолютно корупційні тарифи, більш ніж зрозумілі: гроші та бізнесінтереси.

В. Небоженко:

— Ахметов “наситив” керівний апарат Радикальної партії своїми людьми, щоби мати гарантії: Ляшко робитиме так, як йому, Ахметову, буде потрібно.

Судячи з усього, Ринат Леонідович уже готується до парламентських і президентських виборів. Нові проекти, орієнтовані на електорат Сходу, Ахметов, вочевидь, створювати не хоче. Понад те, розуміє, що часу розкрутити нову партію обмаль. Нині Ахметов разом зі Сергієм Льовочкіним вкладає в “Опоблок”, але йому цього мало. Проект Рабіновича встиг перехопити Медведчук. Тож Ахметов звернувся до Ляшка.

Ляшкові ж напередодні виборів потрібні гроші, щоб підтримати партію. І він, вочевидь, іде до будь-кого, хто їх дає.

Наталія ВАСЮНЕЦЬ, фото УНІАН

„Експрес” № 12 (9723) 22 — 29 березня 2018 року

Зміст