НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Почався перепис “євроблях”

Зміст

Під час зупинки автівок із номерами ЄС правоохоронці заповнюють спеціальну інформаційну картку

Днями на Житомирщині зупинили водія за порушення Правил дорожнього руху. Паралельно із протоколом, поліцейський заповнив “Інформаційну картку на єврономер”.

У неї він записав ідентифікаційні номери автівки, дані про водія та про закордонного власника, а також обставини, за яких перевіряли машину.

“Заповнення інформаційної картки про транспортний засіб на єврономерних знаках проводиться на основі відомчих нормативних документів, а також статей 25—26 Закону України про “Національну поліцію”, якими передбачено, що поліція може створювати власні бази даних, — пояснює Алла Ващенко, начальниця відділу комунікації ГУ НП у Житомирській області. — У цьому випадку вони потрібні. Якщо транспортний засіб, не зареєстрований в державі у встановленому порядку, потрапить у пригоду або буде неподалік від місця вчинення того чи іншого правопорушення, то ідентифікувати його власника неможливо без створення бази даних про транспортні засоби, які не на державних номерах України”.

У поліції сподіваються, що завдяки цим базам даних вони зможуть швидше розшукати водія “євробляхи”, якщо він скоїв ДТП і втік з місця події. Але чи не перевищують правоохоронці в цьому випадку свої повноваження?

“Стаття 19 Конституції України визначає, що органи влади повинні діяти тільки в межах того, що їм дозволяє закон, і в спосіб, визначений законом. А де розписаний законом порядок заповнення цих інформаційних карток? — запитує Володимир Караваєв, правозахисник, заступник голови Координаційної ради Загальнонаціонального форуму безпеки дорожнього руху. — Є тільки якесь внутрішньовідомче доручення, про яке громадськості не відомо. Про збір додаткової інформації про водіїв чи власників автомобілів на єврономерах у законі нічого не йдеться. Нема й порядку збору цієї інформації. Тож, на мою думку, правоохоронці виходять за межі своїх повноважень”.

Віктор ДУДАР

„Експрес” № 12 (9723) 22 — 29 березня 2018 року

Зміст