НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Скаржтеся, але по суті

Зміст

МВС визначило, як поліція має розглядати звернення громадян

Міністерство внутрішніх справ затвердило Порядок розгляду звернень та організації проведення особистого прийому громадян в органах та підрозділах Національної поліції України.

Порядком встановлено єдині вимоги до прийняття та розгляду заяв і скарг громадян для підрозділів Національної поліції.

Визначено, що звернення громадян надходять до органів поліції у формі листів, під час особистого прийому посадовими особами, з використанням мережі інтернет, засобів електронного зв'язку або за допомогою засобів телефонного зв'язку через контактні центри, телефонні “гарячі лінії”.

Що ж нового у процедурі розгляду звернень з'явилося з прийняттям цього документа?

— МВС прийняло підзаконний нормативний акт, виданий на основі Закону України “Про звернення громадян”, — розповідає адвокат Максим Косовський. — Зроблено класифікацію звернень, не передбачену Законом України “Про звернення громадян”.

Які це звернення?

— Додатково передбачено такі види звернень, як дублетні, неодноразові та масові. Дублетні — це звернення, розіслані кільком адресатам. Наприклад, звернення надіслане і в поліцію, і в прокуратуру. Неодноразові — звернення, надіслані з того самого питання, яке вже є на розгляді, а масові — звернення, які надходять у великій кількості з того самого питання від різних громадян.

Також у порядку визначено, що якщо звернення колективне, тобто, від двох або більше осіб, відповідь надсилається тому, хто його підписав перший. Крім того, у документі зазначено, що в електронному зверненні не обов'язковий електронний підпис.

Також зазначено ще один цікавий пункт: “Звернення, в якому не викладено суті порушеного питання (зауваження, пропозиції, прохання або вимоги до органів поліції), не розглядається, про що працівник контакт-центру повідомляє заявника”.

Як це розуміти?

— Якщо ви у скарзі, наприклад, на працівника поліції, не вказали чітко, що “прошу притягти до дисциплінарної відповідальності такого-то співробітника за таке-то порушення”, ваше звернення можуть не розглянути.

Чи змінило МВС терміни розгляду звернень і куди може скаржитися громадянин, якщо поліція не відповіла на його звернення?

— Терміни не змінилися. У порядку визначено, що звернення розглядають і вирішують у термін, що не перевищує одного місяця від дня їх надходження, а ті, що не потребують додаткового вивчення, — невідкладно, але не пізніше 15 днів від дня їх отримання.

Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник органу або підрозділу поліції встановлює необхідний термін для його розгляду, про що повідомляють особу, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати 45 днів.

Якщо відповіді на звернення нема, можна скаржитися у вищий орган поліції, прокуратуру або одразу до суду.

Віктор ДУДАР

„Експрес” № 5 (9685) 1 — 8 лютого 2018 року

Зміст