НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Гроші дорожчають

Зміст

НБУ підвищив облікову ставку на 1,5%

Підняття Нацбанком облікової ставки вiд 14,5% до 16% річних стало повною несподіванкою для ринку, адже востаннє її підвищували в грудні.

Однак регулятор пояснив своє рішення надто потужним прискоренням інфляції в попередньому році — на 13,7% проти 12,4% в 2016-му. Та чи вдасться завдяки підвищенню ставки на 1,5% повернути ціни в намічене урядом русло?

На що вплине збільшення облікової ставки?

— Облікова ставка — це процентна ставка, за якою Нацбанк надає кредити комерційним банкам, — пояснює Володимир Паюк, директор департаменту аналітики компанії “Простобанк консалтинг”. — Її підвищення впливає на подорожчання грошей.

Для чого це робиться? Яка мета Нацбанку?

— Нацбанк хоче на макроекономічному рівні стримати ріст цін. На думку регулятора, більш жорстка монетарна політика сприятиме зниженню споживчої інфляції у 2018 році і стабілізує курс гривні.

Яким чином відбуватиметься стримування на практиці?

— Що дорожчим буде кредитування, то менше коштів виходитиме на ринок, і, відповідно, це повинно стримувати інфляцію, оскільки грошова маса на ринку стане меншою. У Нацбанку зазначили, що підвищення облікової ставки стимулюватиме надходження заощаджень у банківський сектор і стримає споживчий попит. Крім того, підвищення ставок робить привабливішими фінансові інструменти в гривні порівняно з іноземною валютою, що стримає інфляцію через обмінний курс.

Світлана ОЛІЙНИК

„Експрес” № 5 (9685) 1 — 8 лютого 2018 року

Зміст