НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Суперенергійна бабуся

Зміст

74-річна пенсіонерка, яка вражає спортивними досягненнями, розповіла, що додає їй сил та неабиякого здоров'я

Нещодавно Катерина Шведова блискуче перемогла в забігу на 60 метрів у віковій категорії 70+. Цю дистанцію вона легко здолала за 11,90 секунди. Крім того, жінка стала єдиною на чемпіонаті, хто у такій віковій категорії змагався зі штовхання ядра, — кинула його на 7 метрів 64 сантиметри, що також принесло золото. А ще жінка стала другою в стрибках у висоту (0,95 м).

— Я дуже задоволена своїм результатом на відкритому чемпіонаті з легкої атлетики, що відбувся у Булорусі. У змаганні ветеранів вираховують рейтинг у співвідношенні результату та віку спортсмена. І мій рейтинг — понад 80. Це дуже високо, і я себе можу похвалити, — усміхаючись, каже Катерина Шведова.

Ви займаєтесь спортом професійно?

— Замолоду змагалась постійно. І біг, і стрибки, і стрільба, плавання, кидання гранати, лижі, навіть шахи. Не можу собі уявити, щоб я десь зупинилась. Якщо мене запрошує компанія посидіти в кафе — відмовляюсь. Якщо ж запрошують побігати, поплавати, погасати на лижах чи на велосипеді — першою туди мчу. Тепер мене неабияк захопило багатоборство. Тут є і біг, і стрибки у довжину, висоту та через бар'єри, штовхання ядра — все те, що я люблю.

Завдяки чому є сили брати участь у змаганнях та перемагати?

— Мій спосіб життя — це наче тренування. Я намагаюсь ігнорувати громадський транспорт, переважно ходжу пішки або їжджу велосипедом. Живу на четвертому поверсі, ліфт — не для мене. Навіть трішечки не захекуюсь, підіймаючись угору. Я — найстарша у своєму під'їзді, а своїх молодших подруг впізнаю за “задишкою”, коли вони йдуть східцями. Ніколи не цураюся важкої фізичної роботи. Залюбки рубаю і розпилюю дрова.

І невже здоров'я не підводить?

— (Сміється) . Судіть самі — у моїй аптечці є лише зеленка, йод і спирт.

За своїм харчуванням теж стежите?

— У наших магазинах тепер є все, а купити нічого. Я купую в знайомих домашнє молоко і сир, люблю вівсяну кашу з медом, бо цукор — шкідливий. Хліб споживаю лише чорний і черствий. Каву п'ю тільки з молоком, воду — сиру і джерельну. Секрет здоров'я дуже простий — рух і натуральні продукти в раціоні. Також слід намагатися вживати їжу регулярно, тому ніколи не жертвую сніданками.

Тож у свої 74 роки при зрості 169 сантиметрів я важу 60 кілограмів і почуваюся легкою.

Утiм, знаєте, я ще не сказала про найголовніше — дуже важливо для міцного здоров'я перебувати на оптимістичній хвилі.

Максим КАЧУРІВСЬКИЙ

„Експрес” № 5 (9685) 1 — 8 лютого 2018 року

Зміст