НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Гройсман усе контролює

Зміст

У Кабміні відрапортували про налагодження механізму дієвого контролю за дисципліною урядовців. Утім не все так просто

Уряд затвердив Порядок здійснення дисциплінарного провадження стосовно урядовців та керівництва центральних і місцевих органів виконавчої влади, яких президентським законом №7126 виведено з-під дії закону “Про державну службу”.

Згідно з цим документом, дисциплінарні провадження порушуватимуться за дорученням глави уряду та здійснюватимуться дисциплінарною комісією.

— Цей документ — спрощений варіант положень про дисциплінарні стягнення, які викладені в законі “Про державну службу” і стосуються державних службовців, — коментує Сергій Сорока, менеджер групи РПР “Реформа публічної адміністрації”, член Координаційної ради КМУ з питань реформування державного управління.

То що ж загрожує міністрам, їхнім заступникам та керівництву органів виконавчої влади, якщо вони порушуватимуть дисципліну?

— У цьому документі немає переліку видів дисциплінарних стягнень. Нема у Порядку також критеріїв, за які саме проступки передбачені покарання.

Але це ж дуже важливо — за що можна звільнити, скажiмо, міністра і яка процедура подання на звільнення в разі його дисциплінарного проступку. Адже ми маємо приклади аж нiяк не однозначних звільнень чи незвільнень керівників центральних органів виконавчої влади. Наприклад, Романа Насірова з посади керівника Державної фіскальної служби.

У Порядку йдеться лише про те, що дисциплінарне провадження стосовно керівника органу виконавчої влади порушується за дорученням прем'єрміністра України, у якому зазначено підставу для порушення дисциплінарного провадження.

Для чого ж тоді затверджували цей Порядок?

— Раніше чимало говорили про те, що урядовців обиратимуть з-помiж професіоналів. Та все ж зберігся квотний принцип розподілу посад і відповідно — впливу різних політичних груп у виконавчій владі. Тому деякі міністри більше орієнтуються на своїх патронів, аніж на прем'єра, — пояснює Андрій Золотарьов, політолог. — У Гройсмана є проблема керованості міністрами, їхніми заступниками. Тому й шукають інструменти для їхнього контролю. І затверджений Порядок здійснення дисциплінарних проваджень — один із них.

Богданна МАРТИНИК

„Експрес” № 4 (9679) 25 січня — 1 лютого 2018 року

Зміст