НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Мисливські утіхи високопосадовців

Зміст

Попри заборону, у відомому заповіднику організовують полювання: зубрів тут відстрілюють, а вовків спалюють на багатті

Мисливські утіхи високопосадовців

У заповіднику аж 130 таких веж — усе для “царського полювання” депутатів, міністрів, начальників.

Заповідник “Зубр” створили на Волині сімнадцять років тому для відновлення та охорони популяції зубра — рідкісного лісового гіганта, що занесений сьогодні в Червону книгу України як вид, існування якого опинилося під загрозою, і як вид, що підлягає охороні.

Однак обласне управління лісового господарства перетворило цей заповідник на об'єкт “царського полювання”.

“Тут масово споруджені мисливські вежі для індивідуального та облавного полювання, — повідомляють у Держекоінспекції України. — Адже обласне управління лісового господарства організовує тут полювання для різних високопосадовців. Скажімо, саме Олександра Кватірка, начальника цього управління, разом з підлеглими, впіймала в листопаді 2015 року під час “царського полювання” в цьому заказнику “Самооборона Майдану” Волині”.

“За даними анонімних джерел, п'яні мисливці під час розстрілу диких тварин нерідко плутали зубрів з оленями, — розповідає Володимир Борейко, директор Київського еколого-культурного центру. — Диких велетів ранили, убивали. Але всі ці факти лісники ретельно приховують. Ось вам і причина, через яку чисельність зубрів на Волині стрімко скорочується. Якщо в 1991 році їх там налічувалося 210 голів, то в 2017-му — тільки 20”.

До речі, представник Всесвітнього фонду природи WWF в Україні у заказнику “Зубр” виявив численні сліди крові убитих копитних, а також багаття, на яких мисливці спалювали вовків.

Здається, керівництву “Зубра” начхати, що з вересня 2017 року в Україні заборонено полювати у заказниках України. За скаргою цієї організації екоінспекція області, перевіривши заказник, нарахувала 130 незаконних веж для полювання. Відтак лісівників зобов'язали їх демонтувати до 15 лютого.

Ірина ШЕЛУПЕЦЬ, фото з архіву

„Експрес” № 4 (9679) 25 січня — 1 лютого 2018 року

Зміст