НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Довезуть і тебе, і машину

Зміст

Ось що придумали активісти, аби зменшити кількість ДТП, скоєних напідпитку

...Ви добряче погуляли або ж випили ліки, від яких хилить на сон? У такій ситуації, звісно, мудро було б залишити автівку на стоянці й викликати таксі. Однак можна приїхати додому і в своєму транспорті, якщо замовити послугу “Тверезий водій”.

“Ця послуга віднедавна є в десятках служб таксі, — розповідає менеджер Василь Скоропанюк, що вже чотири рази користувався новинкою. — За те, що хтось приїде, сяде за кермо твоєї машини та доправить тебе з автівкою додому, беруть потрійний тариф”.

Так, в Івано-Франківську в середньому за кілометр доведеться заплатити 30 — 40 гривень. Днями поїздка на відстань шість кілометрів коштувала молодикові 180 гривень. Але Василь не нарікає. Адже доїхав зi святкування дня народження з дружиною та трирічним сином власною машиною додому спокійно, не переживав, що втрапить в аварію.

Доправляють на вказану адресу нетверезих водіїв їхніми ж автівками не лише таксисти за чималенькі суми, а й громадські активісти. Степан Стефанюк, професійний водій-механік, засновник спільноти “Автомобільна Городенківщина”, із чотирма друзями започаткував громадську ініціативу “Тверезий водій”. Частину зароблених коштів хлопці віддали людям з особливими потребами.

“Ми возимо нетверезих водіїв не задля заробітку, — пояснює Степан.— Для того, аби зберегти життя і здоров'я земляків. Хочу, щоб в Україні зменшилася кількість ДТП, не гинули люди на дорогах через пиятику, необачність і байдужість”.

До речі, сам Степан не п'є й не курить. Каже, остаточно кинув у 2014 році, під час подій на Майдані. Молодик вирішив, що буде змінюватися разом із країною. Відтоді — жодного грама спиртного і жодної цигарки.

“Про те, що ми з друзями можемо возити людей, які хильнули, спочатку розповів знайомим, написав у соцмережах, — каже молодик. — Замовлення не забарилися. Працюємо так: нам телефонує водій, його родичі чи знайомі, які з ним поруч. Люди називають адреси, куди прибути та доправити авто. Я повiдомляю, скільки це коштує. Вирушаю разом із товаришем машиною. Коли приїжджаємо на місце, водій, який нас викликав, дає мені ключі від свого авто, я сідаю за кермо та везу його. А товариш їде за нами на моїй машині, аби згодом мене забрати”.

Плата за таку послугу, за словами Степана Стефанюка, залежить від відстані, часу доби й терміновості. Середня вартiсть замовлення — від 70 до 170 гривень. Якщо ж водієві стало погано не через випите, а через хворобу, то Степан може довезти до лікарні чи додому його машиною безплатно.

За словами активіста, з нетверезими водіями часто трапляються курйози. Іноді, попередньо замовивши послугу, не всі готові впустити чужу людину за кермо автівки. Коли все-таки погоджуються — бурчать усю дорогу. Але наступного дня дякують.

Сабіна РУЖИЦЬКА

„Експрес” № 4 (9679) 25 січня — 1 лютого 2018 року

Зміст