НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Народ бідує, я гроші рахую

Зміст

Порошенко опинився в десятці найбагатших учасників форуму в Давосі

На цьоготижневому форумі політиків та бізнесменів у швейцарському Давосі глава незаможної, воюючої країни постав аж ніяк не бідним родичем.

Петро Порошенко виявився дев'ятим у списку найбагатших учасників цього заходу, який уклало американське видання Cityam.com. Воно вказує, що статки українського Президента сягають 1,6 мільярда доларів.

Найбагатшим учасником форуму є засновник “Microsoft” Білл Гейтс із 72 мільярдами доларів, за ним йде засновник китайського оптового гіганта “Alibaba” Джек Ма — 47,2 мільярда і Рей Даліо, інвестор і менеджер хедж-фондів — 14,1 мільярда доларів. Крім Порошенка, у топ-десятці найбагатших спікерів опинився ще один президент — Дональд Трамп. Він на шостому місці зі статками 4,9 мільярда доларів.

— Треба розрізняти багатіїв, які наростили статки завдяки вдалим бізнес-ідеям (а саме такими є більшість учасників цієї десятки), і олігархів, які збагачуються за рахунок того, що забирають майно в інших. От у Порошенка до 2013-го було 950 мільйонів доларів, а тепер — 1,6 мільярда! — коментує ситуацію Володимир Лановий, екс-міністр економіки, президент Центру ринкових реформ.

Чи інформація про статки Порошенка впливає на рішення Заходу стосовно України?

— Нещодавно Комісія з безпеки та співробітництва в Європі (Гельсінська комісія США) оприлюднила доповідь, в якій наголосила, що “олігархи захопили українську державу, витіснили некорумповані політичні партії та конкурують між собою у розкраданні українських багатств”.

Такої ж думки дотримується й чимало європейських дослідників. Як наслідок, уже і про План Маршалла для України не згадують, і Євросоюз скорочує фінансування, і Міжнародний валютний фонд не хоче надавати кредити...

Ірина КОВАЛЕНКО

„Експрес” № 4 (9679) 25 січня — 1 лютого 2018 року

Зміст