НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Телефон замість паспорта

Зміст

В Україні впроваджують технологію Mobіle ІD, що дає можливість ідентифікувати особу через смартфон

Завдяки цьому можна буде отримувати через інтернет державні послуги, посвідчувати документи, які матимуть таку ж силу, як і паперові з печаткою та підписом, користуватися комерційними сервісами.

Аби скористатися новою технологією, потрібно взяти паспорт та ідентифікаційний код, звернутися до офісу свого оператора мобільного зв'язку та оформити SІM-картку нового покоління. Видачу таких карток контрактним клієнтам уже почали у “Київстарі”, а до середини 2018 року оформлятимуть і у “Vodafone Україна” та Lіfecell.

Що відбудеться після отримання нової SІM-картки з індивідуальним цифровим підписом?

— На мобільний телефон буде надходити службове SMS, що ініціює у телефоні процедуру накладання електронного цифрового підпису, — розповідає Станіслав Куценко, начальник Головного територіального управління юстиції у місті Києві. — У службовому SMS міститься хеш (унікальний код) документа, який підписує користувач. Потім користувач вводить пін-код доступу до SІM-картки, після цього вводить пін-код особистого ключа й отримує послугу.

У чому відмінність нової SІM-картки?

— Mobіle ІD — послуга, яка надає можливість за допомогою мобільного телефону провести ідентифікацію особи та використовувати її електронно-цифровий підпис для доступу до електронних послуг і документообігу, — пояснює Костянтин Вечір, директор департаменту мобільного оператора з роботи із державними підприємствами. — Для цього сервісу потрібні звичайний мобільний телефон і спеціальна захищена SІM-картка, що забезпечує підтримку функції криптографічного захисту інформації.

Але ж, укравши телефон, злодій матиме доступ до всіх можливостей, і електронного підпису також!

— Ні, під час оформлення послуги Mobіle ІD абонент особисто встановлює для неї пін-код, відомий лише йому. Без цього пін-коду ніхто не зможе скористатися послугою на пристрої абонента.

Якщо телефон утрачено — викрадено або загублено, то можна задіяти блокування електронного цифрового підпису. Абонент у такому випадку також має можливість заблокувати дію послуги — відкликати сертифікат в Акредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК).

Атанайя ТА

„Експрес” № 4 (9679) 25 січня — 1 лютого 2018 року

Зміст