НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Пасажири-невидимки

Зміст

Перевізники цілком серйозно стверджують, що міські автобуси їздять наполовину порожні

Подорожчання проїзду до 5 гривень, звісно, аж ніяк не вплинуло на якість роботи громадського транспорту. Маршруток мало, і вони, як завше, переповнені. Так кажемо ми, пасажири. Та іншої думки — перевізники.

Ось які дані надали АТП громадським активістам. Виявляється, завантаженість автобусів на маршрутах у Львові становить у середньому не більше 50%. Овва!

І це тоді, як на зупинках — хмари людей, а маршрутки заповнені так, що ні зайти, ні вийти! Невже для перевізників пасажири, які ледь уміщаються в маршрутку, аби за ними зачинилися двері, невидимі?

“Ось дані АТП-14630. У салонах автобусів MAN, що курсують маршрутом №31, перебуває... не більше 24 пасажирів, при тому, що в автобусах цієї марки, згідно з техпаспортом, 23 сидячі місця. На популярному маршруті №3а за один оборотний рейс (від центру міста до ТЦ “Кінг Крос” і назад) перевозять... усього 68 пасажирів! Пасажиро місткість “Електрона”, згідно з техпаспортом, становить 102 особи. У два боки — це 204. Ми вже не кажемо про пасажирів, які виходять та заходять на проміжних зупинках, — каже Марія Вагіла, голова ГО “Розвиток громади”. — Складається враження, що перевізники вперто не помічають величезної кількості пасажирів, які ледь уміщаються в салонах міських автобусів. Як стверджують керівники п'ятьох автотранспортних підприємств, щодня, щоб забезпечити комфортне і вчасне добирання львів'ян, на вулиці міста виїжджає не менше ніж 90% передбаченої кількості автобусів...”.

“У години пік автобуси, звісно, завантажені, а в обідню пору — ні, — запевняє Олег Партика, в. о. начальника управління транспорту міськради. — Планова кількість транспортних засобів, яка має бути на маршрутах у місті, — 757 одиниць. Проте щодня випуск на лінію в місті в середньому становить 615 машин. Виконання рейсів у середньому — 55%. Багато автобусів не укомплектовані водіями — не вистачає приблизно 120—150 водіїв”.

“Перевізники подали такі дані, які їм вигідні, — стверджує Святослав Товстига, голова ГО “За якісний транспорт”. — Адже наші маршрутки не те що заповнені, а переповнені. Скажу на прикладі маршруту №46. Автобус розрахований на 103 особи, а там поміщається 140—150! В “Еталонах” — 35 місць, з яких 18 — сидячі. Осіб, які стоять, у маршрутці має бути трохи більше десяти, хоча насправді — 30—40. Щоб обрахувати пасажиро потік у міському транспорті, потрібно налагодити квиткову систему. Інакше — так і будемо заручниками нечесних перевізників”.

Юлія ГОЛОДРИГА

„Експрес” № 95 (9656) 28 грудня 2017 — 4 січня 2018 року

До речі

З маршрутки №13 випала 71-річна пасажирка. Це сталося на вул. Суботівській. Потерпілу доправили до лікарні швидкої меддопомоги у стані середньої важкості.

Як розповіла потерпіла медикам, сталося це близько 16.30, під час руху автобуса. “У пацієнтки — забої м'яких тканин, — каже Василь Тонконоженко, завідувач травмпункту №3. — Ми її обстежили, надали відповідну допомогу та відпустили додому, позаяк ушпиталення вона не потребувала”.

Ірина ШЕЛУПЕЦЬ

Зміст