НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

І Місяць, і Сонце сховаються

Зміст

У 2018 році очікують п'ять затемнень

Щоправда, українці зможуть спостерігати лише одне з п'яти — місячне. І чекати цієї події доведеться сім місяців — до кінця липня.

— Перше затемнення у році випадає 31 січня, — розповідає Іван Крячко, завідувач лабораторії методологічного та інформаційного забезпечення освіти і науки астрономічної ГАО НАН України. — Це буде повне місячне затемнення. Спостерігатимуть за ним в Азії, Австралії, Тихому океані. А в нас тоді буде день.

А от наступне повне місячне затемнення, яке відбудеться 27 липня, українці побачать. Його буде видно також у Південній Америці, Африці, Австралії.

Чим особливе це затемнення?

— Місяць зайде у півтінь о 19.14 за київським часом. А вийде із півтіні вже наступного дня — 28 липня о 2.28. Тривалість перебування Місяця саме у тіні коротша і становитиме 1 годину 42 хвилини та 57 секунд. Загалом тривалість цього затемнення буде максимальною у столітті.

Коли і де саме спостерігатимуться сонячні затемнення?

— 15 лютого часткове сонячне затемнення буде видно в Антарктиді, у південній частині Південної Америки.

Ще одне відбудеться 13 липня, і його знову спостерігатимуть лише у Південній півкулі — південній частині Австралії, Антарктиді.

Останнє у році затемнення — часткове сонячне — спостерігатиметься 11 серпня у Північній півкулі. Побачать це явище на півночі Європи та Азії.

Богданна МАРТИНИК

„Експрес” № 95 (9656) 28 грудня 2017 — 4 січня 2018 року

Зміст