НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Тук-тук, а ми — до вас

Зміст

Фахівець з етикету нагадує правила гостювання

На порозі свята зі щоденними походами в гості та прийманням гостей у себе вдома. Як повестися, щоб ці візити не закінчилися взаємним невдоволенням?

Яке головне правило гостювання? — питаємо Олену Макарчук, кандидатку історичних наук, доцентку Інституту права та психології НУ “Львівська політехніка”.

— Не варто приходити в гості без запрошення. Виняток — невідкладна справа. Та і тоді потрібно зателефонувати, попередивши про свій візит.

А як правильно запрошувати гостей до себе?

— Заздалегідь, а не в останню мить. На менш важливі заходи (як-от дружні посиденьки за чаєм) можна запрошувати за три дні, на сімейні свята та вечірки — за тиждень, а на великі урочистості (ювілей, весілля тощо) — за чотири-п'ять тижнів. Запрошувати можна при особистій зустрічі, а також зателефонувавши чи надіславши листівку.

Коли треба приходити в гості? І чи обов'язково приносити подарунок?

— Неввічливо приходити у гості до призначеного часу, адже господарі могли ще не закінчити приготування до гостини. Згідно із правилами етикету, дозволено запізнитися, але не більше ніж на 15—20 хвилин. Навіть якщо ви запрошені на дружню вечірку, купіть пляшку вина, фрукти чи солодощі.

А як господар має зустрічати своїх гостей?

— Господарі зустрічають запрошених у передпокої, допомагають їм роздягнутися. Господар відчиняє двері у кімнату та пропускає гостя вперед, господиня ж має йти попереду.

До столу запрошує господиня. Вона ж сідає першою, але не починає їсти, доки не розсядуться гості. Спершу — жінки, потім — чоловіки, наймолодші — останніми.

Як не залишити про себе поганого враження?

— Перш за все, не треба сперечатися або ж починати дискусії на суперечливі теми (наприклад, політичні). Також не варто затримуватися допізна. Потрібно піти вчасно, а не тоді, коли бачите, що господарі втомилися. Якщо покидаєте гостину раніше, ніж інші, не забудьте із усіма попрощатися. І, звісно, завжди треба дякувати господарям за гарну гостину.

Вікторія СЕРЕДА

„Експрес” № 95 (9656) 28 грудня 2017 — 4 січня 2018 року

Зміст