НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Податкова гавань Європи

Зміст

Ось що приваблює наших підприємців у цій балтійській країні

Не Кіпр і не Ліхтенштейн, а Естонія. Новий незаплямований офшор. Саме туди націлилися наші бізнесмени. Українці посідають перше місце за кількістю зареєстрованих юридичних осіб в Естонії — вже 314 українських компаній за допомогою карти е-резидента змінили прописку на естонську.

А на розгляді в департаменті поліції та прикордонної охорони цієї країни перебувають ще понад 1600 заяв із проханням про е-резидентство від наших співгромадян.

Кому й чому вигідно вести бізнес на території цієї країни?

Що таке карта е-резидента?

— Це документ, який використовується для ідентифікації особи та проставляння електронно-цифрового підпису, — пояснює Павло Федчук, юрист міжнародної юридичної компанії. — Він дозволяє іноземцю користуватися державними послугами Естонії через мережу інтернет незалежно від місця перебування. Фактично карта е-резидента — це щось подібне до електронного цифрового підпису в Україні. За допомогою карти е-резидента можна віддалено реєструвати компанії та керувати ними, підписувати електронні документи та договори, перевіряти справжність підписаних документів, користуватися онлайн-банкінгом, PayPall і дистанційно проводити грошові перекази.

Хто може оформити такий документ?

— Фактично громадяни будь-якої країни. Однак карта е-резидента не дає права на проживання чи в'їзд до Естонії. Навіть якщо в особи є карта е-резидента, їй можуть відмовити у видачі візи чи в'їзду в Естонію.

Чи важко відкрити бізнес в Естонії? Чим ця країна приваблює наших підприємців?

— Зареєструвати компанію при наявності карти е-резидента в Естонії можна за добу. Додатково до компанії можна дистанційно відкрити банківський рахунок в Естонії. Загалом у рейтингу легкості ведення бізнесу, який складає Світовий банк, цього року Естонія посіла 12-те місце, тоді як Україна опинилася лише на 76-му.

99% всіх державних послуг в Естонії можна отримати он-лайн. Тут — один із найнижчих рівнів корупції, в країні стабільний валютний курс, низька інфляція. Оскільки вона — частина ЄС, можливо також розширювати свій бізнес і на інші країни Євросоюзу. Цим ця держава й приваблива для ведення бізнесу.

Найбільшою популярністю Естонія користується в наших підприємців, які здійснюють свою діяльність у сфері інформаційних технологій, оптової торгівлі (зазвичай посередництво в торгівлі) та консалтингу.

А яка там податкова система?

— Унікальність Естонії щодо сплати податків у тому, що корпоративний податок на прибуток становить 0% у випадку, коли фірма в Естонії не розподіляє прибуток між власниками в кінці звітного періоду, а також, якщо прийнято рішення вкласти прибуток в бізнес або реінвестувати. Тобто якщо компанія якийсь час не виплачує дивіденди, то й податок на прибуток не сплачується.

Безумовно, це вигідно відрізняє естонські фірми від компаній, що перебувають в інших європейських юрисдикціях, і робить їх по суті офшорними. При цьому країна не входить в чорні списки жодної країни світу. Естонію часто називають податковою гаванню Європи.

Якщо компанія не продає товари або послуги на території Естонії, приватним особам у ЄС або фірмам на території ЄС без VAT номера, то ПДВ у компанії йде за ставкою 0%. Також, якщо компанія не платить зарплату місцевим (естонським) працівникам-резидентам, то податки за цим пунктом теж не виникають. Обов'язку платити зарплату членові правління естонської компанії немає, і якщо не розподіляються накопичені прибутки, то податки теж не виникають.

Леся ЯСИНЧУК

„Експрес” № 95 (9656) 28 грудня 2017 — 4 січня 2018 року

Зміст