НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Вітайте — рік Жовтого Земляного Собаки!

Зміст

Найцікавіше про символ 2018 року за східним календарем. Як його зустріти?

Вірні, надійні, щирі — уявити життя без цих чотирилапих майже неможливо. Вони — наші справжні друзі, сторожі, мисливці та навіть вояки! Чого чекати від такого символу року? Як зустрічати Собаку?

Вітайте — рік Жовтого Земляного Собаки!

— Собака любить чесність, відкритість і відповідальність у стосунках, — каже Віктор Яремчук, знавець китайської метафізики. — У неї, за східним календарем, дуже розвинений нюх на приховані таємниці: статки, майно, зради. Тож багатьом політикам, які звикли казати одне, а робити інше, рік Собаки приготує чимало сюрпризів. Будуть і резонансні скандали, і розслідування, і стрімке падіння рейтингів.

Собака і зрада — несумісні поняття. Краще самому розкрити свої таємниці й не чекати, доки це зробить хтось інший.

Цікаво, як давно люди живуть поряд із собаками?

— Собаки були першими тваринами, яких приручила людина, — розповідає Данута Гайда, професійна кінологиня. — Це сталося 14 тисяч років тому. Нині у світі близько 550 порід собак. Найменші — чихуахуа. У Книзі рекордів Гіннесса записаний крихітний чихуахуа Бу-Бу. Його зріст — 10,16 сантиметра, вага — 675 грамів. А найбільший — німецький дог Джордж, що важить 111 кілограмів. Коли він стає на задні лапи, то сягає більше двох метрів!

Собаки гігантських порід живуть у середньому до 10 років, а дрібні — 15—16. Відбитки носа пса такі ж унікальні, як відбитки пальців людини. А потові залози в собак містяться на пучках лап. Зубів у них — 42! Нюх собаки кращий за людський у 100000 разів.

А чому собаки гавкають?

— Це може означати стрес, занепокоєння, злість, радість, збудження і навіть нудьгу. Гармонійний дзвінкий гавкіт часто закликає до гри або є ознакою перезбудження. Різкі, напружені звуки означають невпевненість та загрозу нападу. Скигленням собаки висловлюють біль, страх, смуток і самотність.

Для яких знаків наступний рік буде сприятливим?

— Для тих, хто народився в рік Коня, Тигра та Кролика. Собака стимулюватиме їхню соціальну активність. Але успіху здатний досягти будь-хто. Головне — дотримуватися чотирьох правил: чесність, відкритість, відповідальність і наполегливість.

До речі, рік Жовтого Земляного Собаки почнеться не 1 січня, а 3 лютого опівночі.

Чи можна задобрити Жовтого Земляного Собаку? Наприклад, оформленням оселі?

— В оздобленні будинку варто використовувати пастельні тони та відтінки сіро-коричневої гами, адже стихія Собаки — Земля, — каже Анна Кричковська, декораторка. — Прикраси варто робити з натуральних матеріалів. Це можуть бути папір, деревина, натуральний камінь або мінерали.

— Серед нових трендів — екодизайн, — додає Ганна Амеліна, арт-директорка дизайн-студії. — Ви можете взагалі не прикрашати ялинку. Досить залишити деревце в підставці так, як воно є. Або ж купити велику гілку та поставити її у вазу з прозорого скла.

Володимир ІСАЄВ, Ярина ПАСЛАВСЬКА, Світлана ОЛІЙНИК, Христина БІЛЯКОВСЬКА, фото з архіву

„Експрес” № 95 (9656) 28 грудня 2017 — 4 січня 2018 року

Цікаво

То пес чи їжак?

За слов'янським гороскопом, 2018-й буде роком згорнутого Їжака.

— Їжак — це тварина домовик, проганяє з оселі шкідників, — розповідає Наталія Стархова, астропсихологиня. — Тож його рік — чудовий час налагодити стосунки з родиною і взятися створювати домашній затишок. Їжак вам у цьому всіляко допомагатиме.

Люди, народжені під цим знаком, “колючі” й непередбачувані. Зовні здаються неприступними, проте якщо вам вдасться здобути їхню довіру — матимете справжнього друга. Їжаки вірні та віддані, дуже хазяйновиті, але часом аж надто прискіпливі.

Щоби наступний рік був вдалим — варто купити чи зробити самому маленького іграшкового їжачка.

Євгенія КОЛЯДА

Зміст