НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Перше в світі морське судно без екіпажу невдовзі почне роботу

Зміст

Перше в світі морське судно без екіпажу невдовзі почне роботу

Перше в світі автоматизоване судно без екіпажу розпочне свою роботу в 2018 році. Очікується, що до 2020 року воно буде повністю автономним, передає УНН з посиланням на The Verge.

Норвезький Yara Birkeland буде самостійно використовувати GPS, радар, камери та датчики для навігації руху поміж інших човнів та доків. Очікується, що він обійдеться приблизно в 25 мільйонів доларів, що приблизно в три рази дорожче, ніж стандартне контейнерне судно того ж розміру. Але інвестори кажуть, що без потреби в паливі чи річній експлуатації екіпажу, витрати будуть скорочені до 90 відсотків.

"Yara Birkeland спочатку буде працювати як пілотоване судно, яке перейде на дистанційну роботу в 2019 році, і очікується, що воно зможе виконувати повністю автономні операції з 2020 року," - було повідомлено на веб-сайті компанії-розробника в травні.

100-контейнерний Birkeland є спільною розробкою сільськогосподарської компанії Yara International та технологічної компанії Kongsberg Gruppen. Проект нарекли "Морська Tesla", і, згідно до графіку, він почне свою роботу в 2018 році з доставки добрив від виробничого об'єкта до порту Ларвік, що знаходиться на відстані приблизно в 37 миль.

Експрес

31.07.2017 17:30

Зміст