НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

“Порошенко — хрещений батько мафії”

Зміст

Герой України Степан Хмара пояснив, чому вважає, що теперішній Президент довершив те, що робив його попередник — Янукович

Гучну заяву про нинішню владу відомий опозиціонер озвучив під час так званого Маршу за імпічмент. Таке віче регулярно організовують соратники лідера “Руху нових сил” Міхеїла Саакашвілі. Серед їхніх головних вимог — ухвалення закону про імпічмент Петра Порошенка.

“Порошенко — хрещений батько мафії”

Ми з'ясували докладніше, в чому саме звинувачує Президента Герой України Степан Хмара.

Чому ви вийшли на радикальний антипрезидентський марш?

— Тому що більше неможливо терпіти те, що виробляє нинішня влада. І це при тім, що до корита вона дорвалася на кістках Героїв Майдану. Та ідеї революції ця влада давно вже зрадила! Мало того, Порошенко довершив те, що робив Янукович. Закінчив формування мафіозної системи управління в державі, де він — верховний мафіозі, так званий хрещений батько мафії.

На підставі чого ви це стверджуєте?

— Він, ігноруючи Конституцію, узурпував майже всю реальну владу в своїх руках. Президентська вертикаль взяла під контроль всі інститути виконавчої влади. Парламент перетворився в декоративний орган, який виконує замовлення “хрещеного батька” мафії. Петро Порошенко керує за своїми правилами, наказує, кого треба знищити, прибрати, кого можна помилувати. Допомагають йому в цьому найбільш довірені поплічники — нардепи від Блоку Петра Порошенка Олександр Грановський, Ігор Кононенко та інші, у тому числі й незаконно призначений генпрокурор Юрій Луценко.

Олігархів він перетворив на підпорядкованих собі васалів. Порошенко дарує їм, так би мовити, право існувати чи ні. Хто з них не хоче ділитися своїми прибутками, на того глава мафії відразу скеровує ручні СБУ та Генпрокуратуру. За нормальних умов, бандит Ринат Ахметов мав би бути за гратами, але в такій мафіозній структурі почувається дуже впевнено. Процвітає бізнес і багатьох інших “діячів”, зокрема Костянтина Григоришина, який колись фінансував Компартію. А також російських олігархів, наприклад Олександра Бабакова, і це в той час, коли американці проти нього запровадили персональні санкції. Тобто українська й російська мафії сплетені в один клубок.

З другого боку, і в Україні, і на Заході багато хто звертає увагу на факт проведення низки реформ, про які до Революції Гідності годі було й мріяти...

— Проведення реформ від Порошенка вимагає Європа, це по-перше. По-друге, під ними він насправді завуальовує поглиблення узурпації влади. Що це за реформи, коли на поліцію, СБУ, прокуратуру, які обслуговують мафіозний клан Порошенка, помітно збільшили видатки з бюджету, а на науку, освіту дали символічні копійки? Такого реформатора треба гнати в шию.

А яким чином пропонуєте це зробити?

— Думаю, що найкраще влаштувати інтелектуально-вольову революцію. Такий собі масовий психологічний мирний тиск мільйонів громадян. У ньому мають взяти участь різні громадські організації. А також — наша інтелігенція, яка поки що заражена епідемією малоросійства та вважає, що не можна виступати проти Порошенка, бо це використає Путін. Та Путін його і так використовує, що далі вже нікуди! А Віктор Медведчук тільки возить інструкції туди-сюди. Мали б прокинутися наші Церкви з летаргійного сну. Усі, звісно, крім Російської Православної, бо це п'ята колона російського імперіалізму.

Змінювати владу потрібно з верховного мафіозі. Бо за його правління неможливо розблокувати роботу Верховної Ради, не можна провести демократичні вибори. А потім його треба судити, щоб повернути награбовані в Україні статки, які ховає в офшорах.

Ірина ЛОПУХ, фото Reuters

„Експрес” № 94 (9643) 21 — 28 грудня 2017 року

До речі

Ми вам не довіряємо!

Лише 3,3 відсотка українців повністю схвалюють дії нинішнього керівництва країни

76 відсотків опитаних нами респондентів віком від 18 років у всіх областях України, крім окупованих територій та АР Крим, не схвалюють роботу Петра Порошенка на посаді Президента України. Повністю схвалюють — 3,3 відсотка опитаних, — повідомив Олександр Левцун, керівник соціологічних програм Центру “Софія”.

Кому ще не довіряють люди?

— Також дуже критично респонденти оцінили роботу Володимира Гройсмана на посаді прем'єрміністра. Її не схвалює переважна більшість опитаних, а саме — 72,8%. Негативно більшістю українців сприймається й діяльність спікера парламенту Андрія Парубія. Про це висловились 75,9% опитаних. Роботу Олександра Турчинова на посаді секретаря РНБО України “категорично не схвалює” або “скоріше не схвалює” 76,0% опитаних. Тобто очевидна криза довіри до нинішнього керівництва країни.

74,1 відсотка виступають за якісне оновлення влади, у тому числі й оновлення депутатського складу Верховної Ради, а також за зміну Президента. Не згодні з цією точкою зору 17,2% респондентів. Але варто зазначити, що людей лякає перспектива нелегітимної зміни влади й новий Майдан. Влада, як вони вважають, має бути змінена на виборах.

Богдан КУФРИК

Зміст