НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Хитрощі Верховного Суду

Зміст

Найвища судова інстанція держави закупила нагрудні знаки за неконкурентною процедурою

Ціна одного комплекту — 2257 гривень, а вся сума угоди (за 88 нагрудних знаків судді) просто виклично підозріла — 198616!

За ці гроші ФОП Кулажицький Олег Миколайович зобов'язаний виконати замовлення до 31 грудня цього року.

На більш ніж сумнівну закупівлю звернув увагу колишній суддя, керівник фундації DEJURE Михайло Жернаков.

Якщо поділити суму договору на 88 одиниць виробу, то вийде ціна 2257 гривень. Цей знак виробляють із золотим чи принаймні срібним напиленням?

— На його виготовлення використовують кольорові метали, але не коштовні. У 2012 році, коли я працював суддею, нагрудний знак коштував у рази дешевше.

Але проблема ж не в конкретній сумі 2257 гривень. Проблема в тому, що процедуру провели так, аби ціна не була визначена як результат конкурентної процедури. У Верховному Суді відтепер працюватимуть 120 суддів, однак нагрудних знаків закупили 88 — рівно стільки, щоб сума договору вперлася у 200 тисяч гривень, до якої закупівлі можна проводити за неконкурентними процедурами в одного учасника, а якщо вища — тільки на тендері, змагаючись із конкурентами у системі ProZorro.

Якщо суму контракту так явно підводили під планку допорогових закупівель, значить, мали на меті уникнути прозорої ринкової процедури. Не для економії державних коштів і справедливого визначення учасника таке роблять — чи не так? Відповідь очевидна.

А от начальник відділу публічних закупівель Верховного Суду України Віталій Онопенко пояснив це так: “Чому ми купуємо 88, а не 120? Бо в нас залишилися резерви. Тому докупили саме таку кількість, якої не вистачало”.

— Якби йшлося про контракт на 120 чи 150 тисяч, це не викликало б такої зрозумілої підозри, як контракт на 198616 гривень. А тут — ще один знак, і вже було б поза 200 тисяч гривень, отже треба було би проводити прозорий тендер. Ми маємо повірити в таку фантастичну випадковість? Причому нам не наводять точні цифри залишку знаків після попереднього складу ВСУ, а відповідають тільки загальною фразою “у нас залишилися резерви”. Ну вибачте...

Андрій ГАНУС

„Експрес” № 94 (9643) 21 — 28 грудня 2017 року

Зміст