НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Дуже велика павутина

Зміст

Як працює інтернет, без якого більшість із нас уже не уявляє свого життя

14 грудня в Україні відзначають День інтернету. У Всесвітній павутині є все: соцмережі, фільми, книги, музика, безліч корисної інформації — загалом більше, ніж у всіх бібліотеках світу! Але як усе це працює?

Дуже велика павутина

— Інтернет — це всесвітня система об'єднаних комп'ютерних мереж для зберігання і передачі інформації, — пояснює Ігор Беледін, заступник технічного директора в ІТ-компанії. — А комп'ютерна мережа — це два і більше пристрої, з'єднані спеціальним кабелем або каналом зв'язку. Для повноцінної роботи інтернету, звісно, самих комп'ютерів замало, не вистачає універсального середовища, в якому ці пристрої могли би взаємодіяти. От і були створені протоколи передачі даних — спеціальні адреси, які мають комп'ютерні мережі та інтернет-ресурси.

Щоб ми могли користуватися інтернетом, організовано впорядковану структуру — World Wide Web (WWW, “всесвітня павутина”). Саме ця система надає доступ до пов'язаних між собою документів на різних комп'ютерах, під'єднаних до мережі. Тож, простими словами: до нашого домашнього комп'ютера підключені мільйони інших комп'ютерів, а щоб все це працювало, є інтернет-провайдери, що надають доступ до мережі.

Цікаво, а що відбувається в інтернеті, коли ми, приміром, надсилаємо комусь повідомлення у соцмережі?

— Воно стає електронним сигналом, його вміст розбивається на декілька частин. Ці частини пересилаються по кабелях до найближчого комп'ютера, де знову збираються воєдино. Тоді знову розбиваються на різні частини і пересилаються до іншого комп'ютера, аж поки не дістануться до адресата. У цьому процесі проміжним пунктом стає сервер. Передача між різними комп'ютерами може повторитися і декілька тисяч разів, але триватиме лічені секунди.

Як інтернет зміниться в майбутньому?

— Завдяки новим технологіям передачі сигналу він працюватиме швидше. Декілька сотень гігабітів інформації передаватиметься за секунду. В такому випадку файл об'ємом у терабайт можна буде переслати всього за 10—15 секунд. Це стане можливим уже до 2025 року.

Андрій БОБАК, фото Ярослава СТАНЧАКА

„Експрес” № 92 (9629) 14 — 21 грудня 2017 року

Зміст