НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Ну от, він знову “глючить”

Зміст

На холоді гаджети часто працюють з перебоями. Декілька порад, які допоможуть вберегти техніку

Ніяк не можете додзвонитися, бо телефон на холоді “зависає”? Та й дисплей погано працює... Ні в інтернет зайти, ні фото зробити. І це навіть тепер, коли температура повітря заледве опустилася до мінусової. Що ж буде далі, коли стовпчики термометра покажуть мінус 10, 15 градусів за Цельсієм? Що взагалі відбувається з технікою на морозі?

Ну от, він знову глючить

“Найбільше холод впливає саме на батарею гаджетів, — розповідає Назар Вовків, працівник одного з сервісних центрів. — Річ у тім, що батарея складається з трьох елементів: двох металевих пластин та рідини між ними — електроліту. Через від'ємну температуру вода, що є в розчині, кристалізується і потрапляє в молекули металу. Коли температура навколишнього середовища знову стає плюсовою, вода тане та руйнує металеві пластини. Таким чином батарея пристрою може або “здутися”, або зменшитися в об'ємі і втратити свої властивості. Наприклад, менше часу тримати заряд.

До речі, виробники гаджетів в інструкції до пристрою зазначають мінімальну та максимальну температуру, при якій ним можна користуватися. Зазвичай “юзати” гаджети не бажано при температурі від мінус десяти градусів за Цельсієм і нижчій.

Але в будьякому разі часом доводиться перебувати на морозі тривалий час. І телефон з тобою. Як уберегти його від низької температури повітря?

— По-перше, коли надворі дуже холодно, слід носити телефон у чохлі, краще — у спідній кишені верхнього одягу. Під час розмови використовувати гарнітуру, наприклад, навушники, а сам телефон залишити в теплій кишені.

Якщо ж гаджет від холоду вимкнувся, не варто намагатися ввімкнути його одразу. Знайдіть тепле місце, нехай телефон зігріється до кімнатної температури, лише потім вмикайте. У жодному разі не відігрівайте батарею гаджета на радіаторі — це небезпечно.

До речі, кажуть, щоб мобільний телефон прослужив якомога довше, його треба ще правильно заряджати. Це правда?

— Так. Підтвердження цього — результати нещодавнього дослідження компанії Cadex, яка займається тестуванням, тренуванням та відновленням акумуляторів для гаджетів, — каже В'ячеслав Барсуков, доктор хімічних наук, професор, завідувач кафедри електрохімічної енергетики та хімії Київського національного університету технологій та дизайну. — Фахівці радять вимикати гаджет від зарядного пристрою, як тільки він повністю зарядиться. Інакше струм надходитиме в батарейку імпульсами, а це її зношує.

Тобто не можна залишати телефон, щоб зарядився, на ніч?

— За даними Cadex, це шкодить батарейці, адже в такому режимі вона зазнає стресу, через що швидше зношується. Повністю зарядився — відімкніть від живлення.

Дехто каже, краще декілька разів підзарядити батарею протягом дня, ніж один раз до 100%. Так справді краще?

— Літій-іонні батареї нечутливі до режиму заряджання, тому їх можна підзаряджати з будь-якої відмітки. Загалом, в ідеалі, слід заряджати такий акумулятор до 100%, потім розряджати до нуля.

Наталія КІНДРАТІВ, Марина МОРОЗ, фото з архіву

„Експрес” № 92 (9629) 14 — 21 грудня 2017 року

Зміст