НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

П'ять гривень за квартиру. Вірите?

Зміст

Підлеглий Луценка задекларував елітну нерухомість, яку буцімто придбав за мізерні гроші

Усе життя збирали на квартиру, та все одно ще в родичів позичати довелося? А от дехто в Києві житло за 5 гривень купує! Не може бути? Та може, щоправда, якщо ви — прокурор!

Наприклад, начальник управління нагляду Генпрокуратури за додержанням законів Національною поліцією Олександр Лукашенко спромігся придбати квартиру в Києві за 5 гривень, а його дружина — будинок на майже 300 кв. м за 10 тисяч гривень. Про це йдеться в розслідуванні PROSUD (проект ГО “Автомайдан”), який проаналізував електронні декларації про доходи цього високопосадовця за 3 попередні роки.

У чому ж секрет успіху цінного кадра відомства Луценка? Розпитуємо речницю PROSUD Катерину Бутко.

Якою нерухомістю володіє прокурор?

— Із 2014 року в його власності — будинок на 307 квадратних метрів у селі Софіївська Борщагівка, що поблизу Києва. Згідно з декларацією, працівник ГПУ придбав його за 1,3 мільйона гривень, ще 169 тисяч гривень віддав за ділянку під будинком. Водночас на сайтах продажу нерухомого майна такий будинок на цій вулиці коштує близько 8 мільйонів гривень.

Також прокурор Лукашенко володіє двома квартирами в Києві: одна площею майже 40 квадратних метрів, вартістю 319 тисяч гривень, інша — 31 “квадрат”, яку чиновник нібито купив лише за 5 гривень.

Решта нерухомого майна належить дружині прокурора — Ірині Лукашенко.

Про які саме статки йдеться?

— Нерухомість Ірина Лукашенко скуповує з шаленим завзяттям саме в останні роки. Зокрема, у 2016-му придбала будинок у Києві площею 288 квадратних метрів. Згідно з витягом із Держреєстру прав на нерухоме майно, заплатила за нього всього 10 тисяч гривень! В Ірини Лукашенко є ще один маєток, площею 405 “квадратів”, але вартість цього житла в декларації не вказана.

Ірина Лукашенко також задекларувала чотири квартири в Києві загальною площею 148 квадратних метрів і загальною вартістю... 500 тисяч гривень. Також вона має у власності квартиру в Словаччині на 95 “квадратів”, яку придбала у 2016 році, і квартиру в Києві, площею 141 квадратний метр, яка ще будується.

На додачу, вона ще й на 70% володіє готелем Іnn ZatіshOK на 285 квадратних метрів у селі Микуличині, що поблизу міста Яремче в Карпатах. Вартість готелю, придбаного у 2015 році, також не вказана.

А з якою метою дорогу нерухомість намагаються видати за дешеву?

— Часто для того, щоб сплачувати менше податків. Але написати, що придбав квартиру за 5 гривень — це просто нонсенс!

Загалом декларація цього чиновника ГПУ дуже дивна. Стільки нажитих статків — і це при тому, що він, починаючи з 2003 року, працював у Генпрокуратурі, а не, скажімо, розвивав бізнес. Лукашенко є очевидним кандидатом на розслідування щодо незаконного збагачення. Ми вже надіслали в правоохоронні органи заяви і чекатимемо на відкриття справи.

Яке покарання можливе для цього суперталановитого в непублічних формах збагачення кадра Юрія Луценка?

— У пункті 1 статті 366 Кримінального кодексу вказано, що за свідоме вказування неправдивих даних у декларації передбачено до двох років ув'язнення. А за незаконне збагачення пункт 2 статті 368 ККУ передбачає покарання до 10 років позбавлення волі та ще й із конфіскацією майна.

Ірина КОВАЛЕНКО

„Експрес” № 92 (9629) 14 — 21 грудня 2017 року

Зміст