НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Агов, ви про нас пам'ятаєте?!

Зміст

Відставні військовики вимагають перерахувати їм пенсії і погрожують перекриттям міжнародної траси

Зволікання уряду з осучасненням пенсійних виплат для військовослужбовців у відставці змусило їх вийти на вулиці. Акції протесту вже відбулися у Києві під Адміністрацією Президента, а також у Рівному, Львові, Маріуполі й інших містах.

Агов, ви про нас пам'ятаєте?!

Протестувальники наголошують: їм, на відміну від цивільних пенсіонерів, досі не перерахували пенсій. Доведені до відчаю, погрожують перекриттям траси міжнародного значення Київ — Чоп.

— Після так званого осучаснення пенсійних виплат склалась парадоксальна ситуація: екс-командир частини отримує меншу пенсію, ніж його колишній підлеглий з-поміж цивільних працівників, — пояснює Дмитро Тимчук, член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони. — Тобто нині військовий пенсіонер у званні полковника може мати близько 3 тисяч гривень пенсії, а його підлеглий, який працював на цивільній посаді, — на тисячу більше. Це ж ненормально!

Нині максимальна пенсія військових пенсіонерів — 10470 гривень, але таких, хто її отримує, — абсолютна меншість, більшість же має мінімальну (1373 гривні) чи ледь вищу.

А чому військовим пенсіонерам не перерахували пенсій?

— Ухвалений у жовтні закон про підвищення пенсій стосується цивільних, а військові — це окрема категорія. І для них потрібен був окремий закон, який мав стати частиною пенсійної реформи. Такий законопроект ще у вересні підготувала робоча група при Кабміні. У жовтні уряд мав подати його до Верховної Ради. Але досі ми його там не бачимо.

Міністр соціальної політики Андрій Рева обіцяв: “До кінця грудня ми подамо законопроект, парламент ухвалить його, і вже у січні військові матимуть осучаснені пенсії”. Згодом віце-прем'єр Павло Розенко заявив, що документ буде у Верховній Раді на початку наступного року.

Наголошу, що самі депутати не можуть подати такий законопроект, бо це складова пенсійної реформи, яку ініціював та веде уряд. Тобто ініціатором має бути саме Кабмін.

Чи змінилося щось після того, як відбулися акції протесту?

— Уряд пообіцяв, що днями законопроект з'явиться у Верховній Раді. Але є нюанс. Минулого тижня Верховна Рада вже ухвалила Держбюджет на наступний рік. Депутати напередодні канікул розслабилися, і хтозна, чи тепер вдасться зібрати 226 голосів.

Для Кабміну відсутність депутатів на робочих місцях буде чудовим подарунком. Там скажуть: ми зробили все, що від нас залежало, — підготували законопроект, але ж парламент не ухвалив...

Наталія ВАСЮНЕЦЬ, фото zik.ua

„Експрес” № 92 (9629) 14 — 21 грудня 2017 року

Зміст