НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Жінки заробляють мало

Зміст

Кажуть, на 20 відсотків менше, ніж чоловіки. Насправді ж різниця значно більша

В Україні сьогодні середньомісячна зарплата жінок становить лише 80% середньомісячної зарплати чоловіків. Про це повідомив заступник прем'єр-міністра України Павло Розенко.

Жінки заробляють мало

“Безумовно, ми бачимо певне покращення ситуації порівняно з попередніми роками, коли цей відсоток становив 70 і менше, але очевидно, що нам є над чим працювати”, — сказав він.

— За різними даними, сьогодні приблизно 90% усього світового капіталу зосереджено в руках чоловіків, — каже Віталіна Севрук, голова громадської організації “Жінка”. — Це свідчить про те, що перепони на шляху до економічної рівності статей справді існують. Жінки значно рідше започатковують власну справу. Крім цього, зазвичай отримують меншу заробітну плату.

У середньому — на 20 відсотків, — заявив заступник прем'єр-міністра України...

— Для різних сфер діяльності різниця може сягати аж 40 відсотків не на користь жінки, — каже Марта Чумало, заступниця голови центру “Жіночі перспективи”. — Мало того, коли жінка влаштовується на роботу, її часто запитують, чи є у неї діти, чи планує народжувати у найближчому майбутньому, чи є людина, за якою вона доглядає вдома... Якщо відповіді на ці запитання ствердні, то шанси на працевлаштування — мізерні.

— Справді, у нашій країні в багатьох сім'ях саме на жінок перекладають виконання домашніх справ, турботу про дітей та старших родичів, — каже Ірина Когут, експертка з питань гендерної рівності Центру дослідження суспільства. — Через це вони мають менше часу й можливостей для професійного зростання.

А яка ситуація в Європі? Чи там вдалося досягти гендерної рівності в питаннях оплати праці?

— Жінки, які обіймають керівні посади на підприємствах у країнах Євросоюзу, у середньому заробляють на 23,4% менше, ніж чоловіки-керівники. Це середньоєвропейська різниця у розмірі оплати. Якщо конкретно, то, скажімо, румунки на керівних посадах заробляють менше за чоловіків лише на 5,0%, словенки — на 12,4%, бельгійки — на 13,6%, болгарки — на 15,0%. Гірша ситуація в Угорщині — там зарплати чоловіків вищі на 33,7%, в Італії — на 33,5%, Чехії — на 29,7%, Словаччині — 28,3%, Польщі — 27,7%.

Ірина КОВАЛЕНКО, Вікторія СЕРЕДА, фото з архіву

„Експрес” № 90 (9615) 7 — 14 грудня 2017 року

Зміст