НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Інвестори на таке не клюнуть

Зміст

Україна ввійшла до числа країн, де організована злочинність найбільше впливає на бізнес

Наша держава опинилася на 113-му місці зі 137-ми у рейтингу рівня впливу організованої злочинності на бізнес. Цей рейтинг — частина дослідження “Індекс глобальної конкурентоспроможності”, яке підготували спеціалісти Всесвітнього економічного форуму.

Щоправда, порівняно з минулим роком Україна трохи поліпшила свої позиції — у 2016-му ми посідали 123-тє місце за рівнем впливу злочинності на бізнес. Крім того, цьогоріч ми випередили в згаданому рейтингу дві держави Євросоюзу — Болгарію (119-та позиція) та батьківщину мафії — Італію (123-тє місце).

— Цей показник формують за результатами масштабного опитування керівників підприємств у кожній країні, — пояснює економіст Всеволод Степанюк. — Рівень організованої злочинності — один зі 112 показників, який Всесвітній економічний форум переглядає щороку, коли оцінює конкурентоспроможність економік.

Про що свідчить наше 113-тє місце в цьому рейтингу?

— По-перше, це місце характеризує не тільки абстрактно економіку, а наше життя. У нас — не Італія, великий вплив оргзлочинності на економіку небагатої країни неминуче є наслідком низького рівня життя більшості громадян.

По-друге, провідні світові інвестори уважно стежать за цим рейтингом, він для них є одним із критеріїв того, чи зможуть вони належно обстоювати свої інтереси в Україні. І якщо такої віри нема, то просто заходять зі своїм капіталом в економіку інших країн.

У яких країнах ситуація найкраща, а в яких — навпаки?

— На першому місці в рейтингу Фінляндія. За нею йдуть Норвегія, Оман, Ісландія та Сінгапур. У цих країнах організована злочинність майже не впливає на бізнес та політичне життя. Також у першій десятці — Катар, Об'єднані Арабські Емірати, Нова Зеландія, Люксембург та Естонія.

Ізраїль, який багато років живе в умовах збройного конфлікту, в цьому рейтингу на 51-му місці! Середняком у сенсі впливу оргзлочинності — 59-те місце — є найбільша економіка Європи — Німеччина. Замикає ж рейтинг група латиноамериканських держав — Гватемала, Мексика, Венесуела, Гондурас та Сальвадор.

Ірина ЛОПУХ

„Експрес” № 90 (9615) 7 — 14 грудня 2017 року

Зміст