НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Прем'єр-міністр усіх насмішив

Зміст

Схоже, у Володимира Гройсмана — проблеми з географією

Прем'єр-міністр усіх насмішив

Цікаво, чи Володимир Гройсман визнає публічно свою помилку?

Очільник Кабміну Володимир Гройсман на Міжнародному саміті мерів у Києві виступив із сенсаційною заявою — Україна посідає 2—3 місце у світі за покладами газу. Мовляв, про це йдеться у дослідженнях “різних авторитетних організацій”.

Новина — безумовна сенсація! 2—3 місце в усьому світі!

Ми вирішили проаналізувати таку заяву з фахівцями — експертом з питань енергетики Сергієм Дяченком і експертом енергетичних програм Центру Разумкова Віктором Логацьким.

Які країни в світі мають найбільші запаси газу?

С. Дяченко:

— Найбільше доведених запасів газу в світі має Росія — 47 трильйонів метрів кубічних. На другому місці Іран — майже 23 трильйони. У Катарі — приблизно 9 трильйонів. Тобто саме Іран і Катар займають друге і третє місця, які наш прем'єр-міністр публічно приписав Україні.

Ще приблизно по 6 трильйонів кубічних метрів газу є в Об'єднаних Арабських Еміратах та Саудівській Аравії. Індонезія має майже 4 трильйони кубометрів запасів газу, Ірак і Туркменистан — приблизно по 3 трильйони. Малайзія — 2,5 трильйона, Узбекистан — приблизно 2 трильйони.

З африканських країн найбільше газу в Алжирі — майже 4 трильйони, у Нігерії — 3,2 трильйона, у Лівії — 1,3. На американському континенті найбільше запасів газу мають США — 4,7 трильйона, Венесуела — 4 трильйони, Канада — 1,8, а Мексика — 1,7.

А європейські країни?

— У Європі найбільші запаси мають Нідерланди (1,7 трильйона) та Норвегія (1,4). І після них третє місце в Європі посідає Україна (приблизно 1 трильйон кубометрів). Тобто пан Гройсман мав сказати дещо інше — про третє місце наших доведених запасів у бідній на газ Європі — замість виставляти себе на посміх заявою про те, що Україна стоїть на п'єдесталі світових енергетичних держав.

Скільки ж газу ми нині видобуваємо самі, а скільки докуповуємо?

В. Логацький:

— У 2010—2011 роках ми споживали приблизно по 60 мільярдів кубометрів за рік, але в останні роки — лише 30—32 мільярди, головно за рахунок скорочення промисловості. Власного газу видобуваємо приблизно 20 мільярдів кубометрів на рік, а ще 10 мільярдів докуповуємо в Європи.

Яка динаміка видобутку газу в Україні?

— Маємо щорічне зростання на рівні 2%. А відповідно до ухваленої урядом Концепції розвитку газовидобувної галузі, до 2020 року в Україні планують досягти не менше як 27 мільярдів кубів щорічного видобутку газу.

Що треба зробити для цього?

— Насамперед — збільшити інвестиції, інтенсифікувати видобуток на родовищах, які вже розроблені, проводити більше геолого-розвідувальних досліджень, будувати нові свердловини.

Слід оптимізувати рентну став ку за розробку нових свердловин — на рівні 12% від суми продажу газу. Бо сьогодні компанії будують свердловини на такій глибині, що потребує використання сучасних технологій, а вони дуже дорогі.

Ірина ЛОПУХ, фото з архіву

„Експрес” № 90 (9615) 7 — 14 грудня 2017 року

Зміст