НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Сім тисяч для безробітних

Зміст

Зросла максимальна допомога для тих, хто не працює

Згідно із законодавством, українці, які залишились без роботи, мають право на отримання державної компенсації. З грудня збільшився прожитковий мінімум, а відповідно, зріс і рівень максимальної допомоги для безробітних.

Сім тисяч для безробітних

— З 1 грудня розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб збільшено до 1762 гривень, — розповідає Ірина Романяк, начальниця відділу організації сприяння працевлаштуванню обласного центру зайнятості. — Відтак максимальний розмір допомоги з безробіття зріс на 5% та становить 7048 грн. Нагадаю, він не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Хто може претендувати на максимальний розмір допомоги з безробіття?

— Застраховані особи з високим середньоденним доходом або тривалим страховим стажем. Зауважу, для таких осіб розмір допомоги з безробіття залежить від наявного страхового стажу, підстави припинення трудових відносин (статті звільнення) та розміру заробітної плати, яку особа отримувала перед звільненням. Тобто розмір виплат допомоги розраховується у відсотковому співвідношенні до їхнього середньоденного доходу (зарплати) залежно від страхового стажу, але не може бути меншим від мінімального розміру допомоги з безробіття, встановленого для цієї категорії (1280 грн): менш як 2 роки — 50%, 2 — 6 років — 55%, 6 —10 років — 60%, більш як 10 років — 70%.

Сума виплат залежить і від тривалості безробіття. Так, у перші 90 днів безробітний отримує 100% призначеної йому допомоги, наступні 90 календарних днів — 80%, а в період, що залишився, виплати становлять 70%.

Чи змінилися мінімальні розміри допомоги з безробіття?

— Ні, вони залишилися без змін, бо не залежать від прожиткового мінімуму. Це сталі суми, які визначені постановою Правління фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Для незастрахованих осіб та для застрахованих осіб, які впродовж 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, мали страховий стаж менше шести місяців, мінімальний розмір допомоги становить 544 гривні. Для застрахованих осіб, страховий стаж яких упродовж 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, був не менше шести місяців, — 1280 гривень.

Як довго безробітний може отримувати виплати?

— Загальна тривалість виплати допомоги з безробіття не може перевищувати 360 календарних днів упродовж двох років, а для незастрахованих осіб та взятої на облік внутрішньо переміщеної особи, яка не має документів, необхідних для надання статусу безробітного, — 180 календарних днів. Для осіб перед пенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги з безробіття не може перевищувати 720 календарних днів.

Леся ЯСИНЧУК, фото з архіву

„Експрес” № 90 (9615) 7 — 14 грудня 2017 року

Зміст