НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Бо треба сім'ю годувати

Зміст

Українці стали лідерами за кількістю отриманих посвідок на проживання у країнах ЄС

Загалом, як свідчать дані Євростату за минулий рік, держави ЄС оформили 3,4 мільйона посвідок на проживання громадянам інших країн. Це рекордний показник із 2008 року і на 28% вищий, ніж попереднього.

Бо треба сім'ю годувати

Найбільше документів, що підтверджують право на постійне проживання, видала Вели ка Британія — 25,8% загальної кількості. Далі йдуть Польща (17,5%), Німеччина (15%), Франція (7%), Італія (6,6%), Іспанія (6,3%) і Швеція (4,4%).

Українці стали лідерами за кількістю оформлених посвідок. Вони отримали майже 589 тисяч дозволів. На другому місці опинились громадяни Сирії — 348 тисяч, на третьому США — 250 тисяч. Найбільше дозволів нашим громадянам видала Польща — 87% (понад 512 тисяч). Крім того, українці лідирують у Чехії, Словаччині, Литві та Естонії.

Згідно з даними Євростату, 25,4% усіх виданих дозволів на проживання були зумовлені працевлаштуванням, 23,2% — возз'єднанням родини, 20,7% — здобуттям освіти, 30,7% — іншими причинами, як-от міжнародний захист чи гуманітарний статус. Головною метою переїзду українців до ЄС було саме працевлаштування.

Чим можна пояснити те, що найбільше дозволів на проживання у ЄС, зокрема у Польщі, отримали українці? — питаємо президента Всеукраїнської асоціації компаній із міжнародного працевлаштування Василя Воскобойника.

— Двома чинниками. По-перше, в Україні сьогодні середній рівень заробітної плати у п'ять разів нижчий, ніж у Польщі. Українські зарплати часто-густо не дозволяють нашим громадянам прогодувати себе та свої сім'ї. Тому виїзд до Польщі для них — це втеча від злиднів.

По-друге, Польща нині робить багато для залучення українців на свій ринок праці, значно спростила правила працевлаштування. Крім того, тут легше пристосуватися, бо польську мову всі згрубша розуміють відразу, а на досить непоганому рівні можуть опанувати за декілька місяців. Із німецькою чи французькою уже не так просто.

Зрештою, зверніть увагу на статистику отримання посвідок на проживання в ЄС. Торік українці отримали 589 тисяч таких документів, у 2015-му — 500 тисяч. Тоді за цим показником ми також були на першому місці. Такі темпи робочої міграції до ЄС свідчать про те, що економіка України не може запропонувати спеціалістам конкурентні зарплати. З другого боку — наш уряд не заохочує трудових мігрантів до інвестиції зароблених за кордоном грошей в український бізнес, зокрема малий.

На яких умовах можна отримати посвідку на проживання у країнах ЄС?

— У різних країнах ЄС діють різні правила оформлення посвідки на проживання, але загалом підхід більш-менш схожий. Наприклад, для того, щоб дістати дозвіл на проживання в Німеччині, досить пропрацювати у цій країні за робочою візою чотири роки в одного працедавця. Тоді ви здобуваєте право подавати документи на постійне місце проживання. А через шість років законослухняного проживання в країні, якщо є бажання, можна подаватися і на німецьке громадянство. У Польщі ж для оформлення посвідки на постійне проживання треба пропрацювати п'ять років.

Наталія ВАСЮНЕЦЬ, фото Reuters

„Експрес” № 88 (9601) 30 листопада — 7 грудня 2017 року

Зміст