НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Доведи, що ти вмієш кермувати

Зміст

Перше посвідчення водієві видаватимуть на коротший термін. А максимальну швидкість руху авто в населених пунктах зменшено

В Україні змінили правила оформлення документів на керування транспортними засобами. Відповідно до постанови Кабміну №885, новачкам за кермом тепер видаватимуть посвідчення водія лише на два роки. Постійне ж вони зможуть отримати лише за умови дисциплінованого водіння. Або ж у разі повторного складання іспитів.

Доведи, що ти вмієш кермувати

— Обміняти документ на постійний (а його термін, як і нині, становитиме 30 років) новачок за кермом зможе лише в разі, якщо протягом цих двох років не скоїв трьох і більше правопорушень, — пояснює радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк. — Якщо такі порушення були, отримати постійне посвідчення водій зможе після повторного складання практичного й теоретичного іспитів у сервісному центрі МВС.

Які ще зміни передбачені?

— Не зможуть повернути собі документ на водіння ті, хто отримав його вперше й був позбавлений права за скоєні грубі порушення ПДР. Поновити таке право автопорушники зможуть лише після підготовки з нуля в автошколі та після складання теоретичного й практичного іспитів у сервісному центрі МВС. Посвідчення їм знову видаватимуть на два роки.

— А ще Кабмін обмежив максимальну швидкість у населених пунктах з 60 до 50 кілометрів за годину. Але ці зміни набудуть чинності лише з 1 січня 2018 року. Потрібен час, щоб дорожні служби змінили обмежувальні знаки на дорогах, — додає Володимир Караваєв, правозахисник, експерт із безпеки дорожнього руху.

Але ж сьогодні поліція не застосовує засобів вимірювання швидкості. Як ловитимуть порушників швидкісного режиму?

— Справді, поліція не має приладів для вимірювання швид кості авто. Однак кожен водій мусить пам'ятати, якщо стане винуватцем ДТП, то справу розглядатимуть у суді. Там обов'язково будуть озвучені результати спеціальної експертизи — вона може засвідчити, якою була швидкість руху автомобіля.

Який штраф передбачений за перевищення швидкості?

— Перевищення водіями встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 50 кілометрів за годину карається штрафом у розмірі 510 гривень.

Богдан КУФРИК, Наталія ВАСЮНЕЦЬ, фото з архіву

„Експрес” № 88 (9601) 30 листопада — 7 грудня 2017 року

Зміст