НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Мені потрібен кабінет. Електронний!

Зміст

Міносвіти оприлюднило умови вступу до коледжів та технікумів у 2018 році

Абітурієнти коледжів та технікумів із повною загальною середньою освітою подаватимуть документи лише в електронній формі. Такі нововведення чекають наступного року вступників, які після 11-го класу хочуть навчатися на молодших спеціалістів.

Отож, абітурієнт коледжу чи технікуму із повною середньою освітою створюватиме електронний кабінет у системі Єдиної державної електронної бази з питань освіти, завантажуватиме необхідні документи та подаватиме заяву.

Щоправда, від деяких вступників документи таки прийматимуть у паперовій формі. Йдеться про абітурієнтів-пільговиків, тих, у кого є розбіжності у прізвищі, імені та по батькові, даті народження, статі або громадянстві в атестаті та сертифікаті ЗНО.

Заяву в паперовій формі також подаватимуть вступники, які одержали іноземні документи про повну загальну середню освіту або атестати, видані до запровадження фотополімерних технологій. А також вступники, які з різних причин не зможуть зареєструвати електронний кабінет або подати в електронній формі заяву. Проте це слід підтвердити довідкою приймальної комісії. У паперовій формі заяви прийматимуть і від усіх вступників із неповною середньою загальною освітою — після 9 класу.

Крім того, наступного року для вступу на молодшого спеціаліста можна буде подавати одну із двох можливих форм заяв на участь у конкурсі. Тобто абітурієнтові доведеться уточнювати, братиме він участь у конкурсі на бюджетні та контрактні місця чи лише на контрактні.

“Тепер заклади вищої та професійної освіти, які готують молодших спеціалістів, мають підготувати власні правила прийому і до 31 грудня внести їх у Єдину державну електронну базу з питань освіти й умістити на сайті закладу”, — пояснив Олег Шаров, директор департаменту вищої освіти Міносвіти.

Богданна МАРТИНИК

„Експрес” № 88 (9601) 30 листопада — 7 грудня 2017 року

Зміст