НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

“Горлиця” усе бачить

Зміст

В Україні випробували новий безпілотник, який може вести повітряну розвідку понад сім годин

Горлиця усе бачить

Усього декілька країн світу можуть похизуватися схожими безпілотниками.

Днями на аеродромі “Антонов” перший випробувальний політ виконав прототип нового тактичного безпілотного літального апарата — АН-БК-1 “Горлиця”.

Довжина літака — понад чотири метри, розмах крил — понад шість. А важить апарат близько 200 кілограмів.

Порівняно з іншими безпілотниками, “Горлиця” може вести повітряну розвідку триваліший час — понад 7 годин. Вона здатна працювати на висоті 5000 метрів і розвивати швидкість до 230 кілометрів за годину. Дальність польоту “Горлиці” — понад тисячу кілометрів.

“Це дуже важлива розробка. Адже Збройні сили України мають нагальну потребу в оснащенні військ безпілотними літальними апаратами різного класу, — каже Антон Міхненко, військовий експерт. — “Горлицю” виготовило наше державне підприємство “Антонов”, її використовуватимуть не лише для розвідки, а й для вогневих ударів. Лише після випробувань та перевірок безпілотник передадуть армії на озброєння”.

Як повідомляють в Укроборонпромі, літальний апарат розроблено для допомоги Сухопутним військам ЗСУ у веденні розвідки вдень та вночі за будь-яких погодних умов. “Горлиця” може вести повітряну розвідку у видимому та інфрачервоному діапазоні. Вона автоматично розпізнає, захоплює і супроводжує рухомі цілі, а також наводить керовані високоточні боєприпаси. З допомогою БпЛА можна організувати оперативний зв'язок та підтримувати бойові підрозділи, які виконують завдання в тактичній глибині противника.

“Унікальність “Горлиці” полягає в тому, що це перша українська платформа, яка за своєю вантажопідйомністю здатна нести ударне навантаження. Наразі такі апарати виробляють лише США, Ізраїль, Італія, Франція, КНР, Туреччина”, — зазначають в Укроборонпромі.

На розробку проекту та побудову “Горлиці” інженери ДП “Антонов” витратили близько півтора року і 300 тисяч євро.

“Нагадаю, що наша армія має уже декілька безпілотників. Зокрема, це “Фурія”, яку прийнято на озброєння артилерійських підрозділів. Однак є нагальна потреба у безпілотниках більшого радіуса дії й таких, що можуть нести на борту засоби ураження. Тобто таких, як “Горлиця”, — додає Антон Міхненко.

Юлія ГОЛОДРИГА, фото Державного підприємства “Антонов”

„Експрес” № 86 (9587) 23 — 30 листопада 2017 року

Зміст