НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

За себе і за сусіда

Зміст

Ось хто у Верховній Раді найбільше “кнопкодавить”

Оприлюднено результати неперсонального голосування нардепів за три роки роботи у парламенті.

За себе і за сусіда

— Загалом у стінах парламенту “кнопкодавили” 102 народні депутати. Лідери — депутати з коаліції Блоку Петра Порошенка та “Народного фронту”, — каже Оксана Ставнійчук, аналітикиня руху “Чесно”. — Скажімо, за три роки роботи парламенту 31 депутат з БПП займався “кнопкодавством” 111 разів. У “Народному фронті” неперсонально голосували 23 депутати, робили це 63 рази.

На третьому місці — депутати з партії “Відродження”. 18 із 26 учасників цієї фракції “кнопкодавили” 76 разів.

Представники президентської партії “кнопкодавлять” найчастіше. Як це пояснити?

— Фракція БПП та “Народного фронту” — коаліційні. Голосуючи неперсонально, вони забезпечують прийняття законів, які потрібні саме Президентові чи прем'єру. Ні БПП, ні “Народний фронт” не можуть забезпечити стовідсоткової відвідуваності парламентських засідань своїми депутатами, тож і вдаються до порушення Конституції.

Як покласти край неперсональному голосуванню?

— Потрібно прийняти закон, що передбачає санкції для “кнопкодавів”. Однак не думаю, що нинішній парламент за нього проголосує. Уже давно обговорюють питання запровадження в парламенті системи “Рада-4”. Вона передбачає голосування із сенсорною кнопкою, яка не дасть можливості депутатові натискати дві кнопки під час одного голосування.

Богдан КУФРИК, фото УНІАН

„Експрес” № 86 (9587) 23 — 30 листопада 2017 року

Зміст