НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Дуже висока зарплата і дуже низька продуктивність

Зміст

З такими темпами, як нині, НАЗК потрібно майже 16 тисяч 500 років, аби перевірити всі декларації посадовців

Дуже висока зарплата і дуже низька продуктивність

То у НАЗК справді працюють чи лише імітують роботу?

Зарплати працівників Нацагентства з питань запобігання корупції вражають! Як свідчать дані аудиту Рахункової палати, голова відомства Наталія Корчак у першому півріччі заробляла в середньому 100,7 тисячі гривень щомісяця. Крім того, отримувала премію — від 50% до 250% окладу.

Заступник голови НАЗК отримує близько 76,8 тисячі гривень щомісяця, а члени агентства — від 69 до 76,4 тисячі. А ще їм перепадає премія — від 25 до 450% посадового окладу.

До слова, у вересні, як поінформувало саме НАЗК, пані Корчак одержала майже 212 тисяч гривень. Зокрема, її оклад становив трохи більше як 23 тисячі гривень, надбавка за вислугу років — 11,6 тисячі, надбавка за інтенсивність праці — 23,2 тисячі, оплата за період відпустки — 43,2 тисячі гривень. Ще 3,5 тисячі гривень очільниця НАЗК отримала за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці. І 107,2 тисячі — матеріальна допомога на оздоровлення!

Однак за рік працівники Нацагентства з питань запобігання корупції перевірили — УВАГА! — лише 91 із 1,5 мільйона декларацій, які містяться у реєстрі.

То чи заслуговують працівники Нацагентства з питань запобігання корупції тих зарплат, які отримують?

— Такі високі зарплати для керівництва і членів НАЗК встановлено для того, щоб агентство було ефективним і політично незалежним, — каже голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. — Однак ці працівники не демонструють ефективної роботи і не є політично незалежними. Це вже очевидно для всіх.

За рік працівники агентства перевірили лише 91 із 1,5 мільйона декларацій і знайшли можливі порушення лише у 7 з них. З огляду на це, можна говорити, що ефективність НАЗК дуже низька.

Якщо голова НАЗК отримує в середньому 150 тисяч гривень на місяць, це означає, що за рік на оплату її роботи витрачають у середньому 1 мільйон 800 тисяч гривень. І ще раз — усього 91 декларація! Виходить, за перевірку одного електронного звіту тільки вона отримує близько 20 тисяч гривень. А крім неї, над цим працюють ще четверо членів НАЗК і близько трьох сотень осіб технічного персоналу...

Чи є пояснення, чому електронні звіти перевіряють так повільно?

— Закон передбачає створення автоматичної системи перевірки декларацій. Нині ж цю роботу виконують у ручному режимі. Чому? Тому що керівництво НАЗК заблокувало створення автоматичної системи. Це абсурд! Якщо за рік агенція перевірила 91 декларацію із 1,5 мільйона, які є у реєстрі, то, щоб перевірити всі звіти, їй знадобиться приблизно 16500 років!

А що можете сказати про якість перевірки декларацій?

— Об'єктивністю тут і не пахне. Зі слів пані Соломатіної, котра заявила про фальсифікації результатів аналізу декларацій, відомо, що НАЗК здебільшого перевіряє звіти чиновників найнижчого рівня, доходи яких незначні. А коли йдеться про чиновників топ-рівня, результати перевірки залежать від вказівок з Адміністрації Президента.

Та виглядає на те, що НАЗК нині перетворилося на інструмент покарання неугодних. Замість того щоб перевіряти сотні тисяч декларацій. Перш за все — топ-посадовців.

Тож, гадаю, загалом норми закону про запобігання корупції правильні. Проблема не в законодавстві. Проблема в тому, що люди, які отримують чималі гроші у НАЗК, їх не гідні.

Наталія ВАСЮНЕЦЬ, фото facebook.com

„Експрес” № 86 (9587) 23 — 30 листопада 2017 року

Зміст