НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Готуйте сани і гумаки

Зміст

Синоптики розповіли, чим здивує цьогорічна зима

За декілька днів — грудень. Засніжені дерева, легкий морозець і діти на санчатах... Стоп-стоп-стоп, кажуть прогнози метеорологів. Клімат змінюється, а разом з ним — і погода в різні пори року. То що, цього року зими не буде?!

— Цьогоріч зима буде теплішою — середня температура повітря, характерна для цієї пори, зросте на декілька градусів, — каже Віра Балабух, кандидатка географічних наук, завідувачка відділу синоптичної метеорології Українського гідрометеорологічного інституту. — У грудні, зокрема, підвищиться на 1—2 градуси проти норми, а в лютому і січні — аж на 3 градуси.

Невже й снігу не буде?

— У нас буде більше опадів у вигляді дощу та мокрого снігу, частіше спостерігатиметься ожеледь, тумани. Однак не минеться цієї зими і без снігопадів та сильних морозів.

Хоча середня температура останніми роками зросла, кількість днів узимку із сильними морозами — від мінус 20 до мінус 25 градусів — залишиться приблизно однаковою, тобто — 30 за три місяці.

А коли ж чекати снігу та морозів?

— Найсильніші морози прийдуть в Україну наприкінці січня і на початку лютого, а найбільші сніги прогнозуємо на останні два місяці зими.

Цікаво, що в останні десять років ми спостерігаємо нову тенденцію: на півдні країни стало більше потужних снігопадів порівняно із західним регіоном. Найімовірніше, цього року тенденція збережеться — від великої кількості снігу найбільше потерпатимуть Одеська, Миколаївська і Дніпропетровська області.

Юлія СКОРИК

„Експрес” № 86 (9587) 23 — 30 листопада 2017 року

Точка зору

Леонід Горбань, народний синоптик:

Перші відчутні морози прийдуть до нас після 19 грудня, тоді температура опуститься до мінус 11—13 градусів. Наприкінці місяця морози будуть сильнішими, до мінус 13—17 градусів. Але буде й багато відлиг.

Січень також почнеться з морозів, вони триватимуть з 1-го по 8-ме число, коли стовпчики термометра опустяться до мінус 12—17 градусів. А от хвиля сильних морозів накриє Україну лише від 14 до 22 січня, температура повітря може опускатися до мінус 20—25 градусів. Потім до кінця місяця знову відлига з незначними морозами вночі. Така тенденція збережеться і в лютому, а найсильніші морози — 20—25 градусів, не нижче, орієнтовно прийдуть до нас 20 числа і триватимуть до 24 лютого.

Зміст