НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Блюз редьки з перцем чули?

Зміст

На овочевих інструментах можна зіграти навіть складні музичні композиції

Блюз редьки з перцем чули?

Морквяна панфлейта звучить не гірше, ніж справжня.

Артур Жуковський володіє більш як півсотнею музичних інструментів. Музику він може видобути навіть із моркви чи гарбуза! Однак добре звучать лише найсвіжіші.

Редькофон, шейкери з квасолі, ударні з баштанних, панфлейта з моркви — зіграти на таких інструментах можна дитячі мелодії та класику. Артур виконує на морквині навіть відомі джазові композиції.

“Найскладніше — виготовлення інструментів. Адже будь-яка помилка вирізьблювання абсолютно змінює звучання, — каже музикант. — Щоб змайструвати такий інструмент, використовую ножі, різці й навіть перфоратор — для отворів у овочах.

Розміри музичного інструмента з овоча мають бути пропорційними до оригінального. Наприклад, для панфлейти з моркви підбираю коренеплоди різної довжини. Стандартів тут немає. Головне — пропорційне співвідношення восьми порожнистих трубок, закритих на кінцях. У нас найменша — 4 сантиметри.

Можна також поєднувати овочі. Наприклад, кларнет роблю з редьки та перцю. Додаю спеціальний кларнетний мундштук — і можна на сцену”.

Артур Жуковський викладає у студії, де навчає творчих дітей та батьків, як зімпровізувати музику на мелодійних шейкерах, ксилофонах і овочевих кларнетах та флейтах.

“Музикування підштовхує до нової творчості. Музика — це ж не тільки скрипка, фортепіано чи гітара. У шелесті листя вона теж є, як і в нашому тілі — дихання, биття серця, — розповідає творець незвичних овочевих інструментів. — Саме тому виникла ідея поекспериментувати з тим, що нам дала природа”.

До слова, у Відні вже приблизно 20 років існує “Овочевий оркестр”. Його учасники використовують інструменти, зроблені лише з овочів. Грають на просвердленій моркві, барабанах із гарбузів, трубах із цукіні тощо.

Олена ШАПОВАЛ, фото з архіву

„Експрес” № 84 (9573) 16 — 23 листопада 2017 року

Зміст