Новини і автомобілі

Дата і час:

Як обміняти посвідчення водія: перелік дій

Зміст

Як обміняти посвідчення водія: перелік дій 1

Замінити старе посвідчення на нове можна онлайн, або безпосередньо в сервісному центрі МВС

Проводити заміну потрібно випадках пошкодження, сплиття терміну дії, заміни прізвища чи втрати документа, або коли є бажання отримати посвідчення нового зразка. Наразі є декілька способів, як це можна зробити.

Головний сервісний центр МВС України нагадав водіям, як саме проводиться процедура заміни посвідчення. Обміняти документ можна онлайн через Кабінет водія, чи застосунок Дія, або в будь-якому зручному сервісному центрі МВС.

Обміняти посвідчення онлайн можна в випадку, якщо водійське посвідчення відображається в електронних реєстрах. Для того, щоб провести заміну, потрібно авторизуватись в Кабінеті водія, або “Дії” та обрати послугу “заміна посвідчення водія”. В Кабінеті водія, документ має відображатись виключно з фотографією.

Далі варто вказати причину обміну й обрати тип документа (пластикове чи цифрове), вказати спосіб доставки й сплатити послугу. Отримати готові “права” можна в СЦ МВС, або замовити доставку у відділення Укрпошти чи кур'єром на будь-яку адресу.

Як обміняти посвідчення водія: перелік дій 2

Водночас для обміну посвідчення в Сервісному центрі МВС треба отримати талон для надання відповідної послуги через електронну чергу E-запис, або безпосередньо в терміналі СЦ та мати з собою пакет документів з:

•  паспорт з відміткою про місце реєстрації проживання;

•  копія реєстраційного номеру облікової картки платника податків;

•  посвідчення водія, що підлягає обміну.

Процедура заміни посвідчення, виданого вперше, можлива лише після закінчення строку його дії терміном 2 роки. Проте, якщо за цей період водій порушував ПДР більше, ніж двічі, йому доведеться заново складати теоретичний та практичний іспити.

Якщо водій був позбавлений права керування транспортним засобом, йому доведеться ще раз пройти курс підготовки в автошколі та заново скласти іспити. Таке посвідчення також видається на 2 роки.

Данило Северенчук

Auto.24tv.ua

23 травня, 21:05, 2024

Зміст