Новини і автомобілі

Дата і час:

Депутати оцінили вартість життя вдвічі дешевше за автомобіль

Зміст

Депутати оцінили вартість життя вдвічі дешевше за автомобіль

Максимальне відшкодування по життю - 1 млн, по матеріальних збитках - 2 млн грн

Змінено систему обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників. Відшкодування за страховий випадок зросте до європейського рівня - до мільйона гривень за особу та два мільйони - за майно потерпілих осіб.

Парламент ухвалив в другому читанні та в цілому законопроект про обов'язкове страхування цивільно- правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, повідомив нардеп Данило Гетманцев.

Документ запроваджує нову модель захисту інтересів страхувальників та потерпілих осіб, державного регулювання та нагляду за діяльністю на ринку ОСЦПВ відповідно до європейських стандартів.

Законопроект, зокрема, передбачає:

•  поступово підвищити розміри страхових сум до розмірів, встановлених в країнах ЄС;

Упродовж двох років після введення Закону в дію буде поетапно збільшено суми за шкоду, завдану життю та здоров'ю потерпілих осіб до 1 млн грн на одного потерпілого та 20 млн грн на один страховий випадок, а за шкоду, завдану майну потерпілих осіб – до 2 млн грн.

Окрім того, в Законі йдеться про:

•  запровадження швидкого здійснення гарантійних виплат потерпілим за страховиків-банкрутів;

•  розширення застосування "європротоколу" – оформлення заяви про страхове відшкодування при ДТП без участі поліції;

•  запровадження порядок розрахунку розміру страхової виплати без урахування зносу та здійснення страхових виплат у розмірі необхідному для відновлення транспортного засобу.

Євген Гудущан

Auto.24tv.ua

22 травня, 10:13, 2024

Зміст