Новини і автомобілі

Дата і час:

Марокко експортує до ЄС більше автомобілів, ніж Китай

Зміст

Марокко експортує до ЄС більше автомобілів, ніж Китай

Марокко постачає до ЄС більше машин ніж Китай

Світовий експорт китайських автомобілів продовжує зростати, але при цьому Марокко постачає до країн ЄС більше автомобілів, ніж Китай. Китайці знайшли вихід з цієї ситуації та будують заводи у Марокко.

За даними Асоціації автомобілебудівної промисловості Китаю, за перші чотири місяці 2024 року експорт зріс на третину у річному вираженні – до 1,8 млн од. Враховано як автомобілі місцевих китайських автовиробників, так і міжнародних брендів.

Водночас королівство Марокко сміливо можна назвати автомобільним центром Африки. У 2023 році в країні було виготовлено 535825 авто, порівняно з 464864 у 2022 році, і це число може зрости до 700 тис., пише Business Insider.

Країна навіть обігнала КНР, Індію та Японію за поставками автомобільної продукції до ЄС. Загальний експорт марокканського автопрому у 2023 р. досяг $13,9 млрд. Уряд Марокко сподівається, що до 2030 р. близько 60% експортованих автомобілів будуть електромобілями.

Цього тижня марокканські офіційні особи оголосили, що китайські виробники автомобільних акумуляторів Hailiang і Shinzoom побудують два акумуляторних заводи в країні. Раніше було повідомлено, що інший китайський виробник акумуляторів BTR New Material Group побудує в Марокко завод для виробництва ключових компонентів катодів. Також очікується, що CNGR Advanced Material відкриє катодний завод у Марокко.

З Китаю за перші чотири місяці поточного року експортовано понад 1,5 млн нових легкових авто, що на 35% більше, ніж торік. Комерційних авто експортовано 288 тис. од., що на 26,5% більше, ніж за аналогічний період 2023 р.

Цікавим фактом є те, що темпи зростання експорту електромобілів та гібридів (NEV) виявилися меншими, за показник загального експорту транспортних засобів. З січня по квітень кількість NEV, відвантажених з КНР, склала 421 тис. од., що на 21% більше, ніж торік.

Євген Гудущан

Auto.24tv.ua

20 травня, 21:00, 2024

Зміст